Тадићу баш „легао“ турски фудбал

© AFP 2023 / MAURICE VAN STEENДушан Тадић, Ајакс
Душан Тадић, Ајакс - Sputnik Србија, 1920, 05.11.2023
Српски фудбалер Душан Тадић наставља са сјајним играма у дресу Фенербахчеа. Он је у поразу свог тима од Трабзона постигао два гола, али је његов тим поражен на крају са 2:3. Јасно, одбрана је проблем.
Тадић је до голова стигао из пенала.

Први казнени ударац је реализовао у 61. минуту када је смањио на 1:3, а други у 90. минуту када је поставио коначних 2:3.

Трабзон је на овај начин прекинуо фантастичну серију Фенербахчеа од десет победа од почетка нове сезоне у Суперлиги Турске.
У Истанбулу је било 3:2 за госте, који су повели преко Онуачуа у десетом минуту, а асистент је био Един Вишћа.
Већ у прва два минута другог полувремена видели смо још два поготка гостију, прво је Оздемир савладао Ливаковића, а онда је погодио и Николас Пепе.
На крају је српски мајстор са два гола смањио резултат, али Фенер није успео ни до бода. Одбрана овога пута није одрадила посао.
Због овог пораза Фенер је пао на друго место, јер Галатасарај сада са 31 освојеним бодом држи чело табеле. Фенербахче је на коти 30.