Сарина два ремек-дела и коло за лет Србије на Европско првенство – победа и сениорки /видео/

© Фото : ФСССрбија Белгија
Србија Белгија  - Sputnik Србија, 1920, 09.04.2024
Омладинска репрезентација Србије пласирала се на Европско првенство, после победе над фаворизованом Белгијом - 2:0 (1:0). Оба гола, и то каква, постигла је Сара Стокић! По један у оба полувремена за радост Србије, а све је прослављено колом на средини терена После тога, успешна је била и женска „А“ селекција, победивши Израел - 4:2 у Ђеру.
Бити ил'не бити за омладинску селекцију Србије у двобоју са фудбалском велесилом, када је женски фудбал у питању – Белгијом. Нису се уплашиле изабранице селекторке Лидије Стојкановић, већ су на терен изашле само са једним циљем – да победе!
У раној фази меча, већ у трећем минуту, Сара Стокић је у стилу највећих мајстора закуцала лопту под пречку, да би она завршила у мрежи Белгије.
Са тим резултатом се и отишло на 15-минутну паузу, да би играчица Милана ставила тачку на „и“ новим евроголом.
Овога пута са пола терена и то након што се ослободила ефектним дриблингом на средини терена директне противнице, уследио је савршено одмерен и прецизан шут и лопта је прелетела репрезентативку Белгије која је била задужена за чување гола.
Победа са потписом Саре Стојкић резултатом 2:0 трасирала је омладинској репрезентацији Србије, играчице узраста до 19 година, директан пласман на Европско првенство које ће од 14. до 27. јула бити одржано у Литванији.
Дупло славље Србије у уторак, 9. априла заокружиле су сениорке Србије, које су у мечу другог кола квалификција за Европског првенство 2025. године у Швајцарској, биле на висини задатка у Ђеру против Израела.
Чак четири гола постигле су Орлице, а примиле два, те после два кола имају четири бода у Групи 2 Дивизије Б.
Стрелци за Србију били су Јована Дамњановић два пута, Тијана Филиповић и Анастасија Ћирић, која је поставила коначан резултат 4:2.