Русија убедљива против Србије у пријатељском сусрету

© FSS/Nikola KrsticФутсалери Србије
Футсалери Србије - Sputnik Србија, 1920, 15.04.2024
Футсалери Русије и Србије одиграли су још једну пријатељску утакмицу. Први дуел завршен је резултатом 5:5, док је овај данашњи на семафор однео резултат - 5:0.
За разлику од првог дуела када су Орлови боље стартовали, овога пута је Русија начинила први корак и рано повела са 1:0.
Већ тада се дало наслутити у ком смеру се креће утакмица. Руси су до полувремена дали још један гол, потом и три у другом полувремену тако да су Орлови после првог сусрета ипак сада одиграли испод свог нивоа.
У саставу руског тима Арсер Багиров је постигао два гола (19. и 23. минут), а стрелци су били и Артем Нијазов (3. минут), Андреј Понкратов (23) и Иван Чишкала (31).
Свакако је резултат био у другом плану, најважније је да су Руси и Срби показали приврженост и братски однос и кроз футсал дуеле.
Сећамо се и да су недавно фудбалери Србије гостовали Русији тако да се пријатељска прича наставља.