Пари Сен Жермен - Sputnik Србија

„Блицкриг“ Дортмунда за полуфинале Лиге шампиона – ПСЖ „уништио“ Барселону

Пари Сен Жермен и Дортмунд пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона, пошто су елиминисали Барселону и Атлетико Мадрид. Парижани су на „Монжуику“ упркос вођству Каталонца 1:0, као и победи у Француској 3:2, успели да славе 4:1. „Милионери“ су у блицкригом „сломили“ Мадриђане – 4:2 (први меч 1:2) и прошли међу четири најбоља тима Старог континента.
Реванш утакмице четвртфинала Лиге шампиона донеле су нове спектакуларне представе.
Барселона је имала предност 3:2 из првог меча, а имала је и рано вођство у реваншу, када је после свега 12 минута игре на Монжуику Бразилац Рафиња поново био кобан по Парижане - 1:0. Трећи гол крилног нападача Каталонаца у два меча са "париским свецима".
И чинило се да Ћавијев тим има све у својим рукама, али је онда уследио преломни моменат четвртфиналног двобоја. Наиме, Роналд Араухо је као последњи фудбалер Каталонаца срушио Бредлија Барколу, а главни судија Иштван Ковач из Румуније показао му је директан црвени картон у 29. минуту.
Испоставиће се да је то био ударац од ког Барса није успела да се опорави, Грчевито су се домаћини бранили пред налетима Пари Сен Жермена, покушавали су да сачувају мрежу до одласка на полувреме, али безуспешно.
Усман Дембеле је погодио на асистенцију Барколе у 40. минуту. Управо је то и резултат којим се отишло на 15-минутну паузу.
У наставку сусрета на терену је постојао само један тим - Пари Сен Жермен. Нису могли Левандовски и екипа да парирају бројчано надмоћнијим гостима из Париза.
Витиња је испалио "ракету" са 20ак метара у 54. минуту и матирао је Тер Штегена, да би седам минута касније на 3:1 повисио Килијан Мбапе после пенала који је над Дембелеом скривио Жоао Кансело.
Тачку на "и" ставио је Килијан Мбапе голом у 89. минуту - 4:1. Пари Сен Жермен ће у полуфиналу Лиге шампиона за ривала имати Дортмунд који је елиминисао Атлетико Мадрид.
Имали су Шпанци 2:1 из првог меча, али су у реваншу примили чак четири гола. "Милионери" су показали карактер, показали су да имају и врлине и мане, и на крају су изашли као победници.
Јулијан Брант и Матсен су одвели Дортмунд на 2:0 у првом полувремену. Уследио је експресни повратак Атлетика после паузе. Прво је штопер домаћих Матс Хумелс нехотице погодио сопствену мрежу, да би Анхел Кореа у 64. минуту поравнао на 2:2.
Чинило се да је моментум на страни ратника Дијега Чола Симеонеа, али се догодило потпуно супротно.
Прво је у 71. минуту Никлас Филкруг направио невероватан трзај главом и лопту је уз асистенцију стативе сместио у мрежу за 3:2, да би коначних 4:2, само 180 секунди касније поставио Сабицер резантним ударцем са дистанце.
Експлодирао је чувени "жути зид" и комплетан Вестфален, јер су "милионери" изборили место међу четири најбоља тима Старог континента.
Токове сусрета могли сте да пратите уживо у текстуалном преносу уз Спутњик.
У среду увече на програму су преостала два четвртфинала, у којима се састају Манчестер сити - Реал Мадрид (3:3), као и Бајерн Минхен - Арсенал (2:2).
Кол Палмер и Маурисио Покетино - Sputnik Србија, 1920, 16.04.2024
Тренер ван себе због понашања играча: „Све ћу да их избацим из игре следећи пут!“ /видео/
23:00 16.04.2024
97' - КРАЈ, ПСЖ је у полуфиналу!
Славили су фудбалери Пари Сен Жермена резултатом 4:1 у Барселони, чиме су прошли у полуфинале Лиге шампиона, баш као и Борусија Дортмунд.
22:54 16.04.2024
90+3' - КРАЈ У НЕМАЧКОЈ
Дортмунд је захваљујући победи у реваншу резултатом 4:2 изборио пласман у полуфинале.
22:53 16.04.2024
90' - Још седам минута
Толико је продужен сусрет на Монжуику
22:52 16.04.2024
89' - ГОООЛ! Мбапе ставља тачку
Килијан Мбапе је уз доста среће затресао мрежу Барселоне - 4:1. Готово је, Парижани ће у полуфинале Лиге шампиона. Није могла Барса са играчем мање.
22:48 16.04.2024
85' - Барселона тражила пенал
Завршио је Роберт Левандовски на трави после једног центаршута, што је био повод да фудбалери Барселоне затраже пенал. Ипак, главни судија је показао да је прекршају претходио офсајд у ком се нашао Пољак.
22:45 16.04.2024
82' - Промене у Барселони
Изашли су Де Јонг и Кансело, у игри су Фермин Лопез и Жоао Феликс.
22:41 16.04.2024
79' - Корнер за ПСЖ
Дембеле је запретио и лопта је завршила у корнеру.
22:39 16.04.2024
76' - Двострука измена ПСЖ
Луис Енрике послао је на терен Лија и Асенсија, изашли су Баркола и Руиз.
22:33 16.04.2024
74' - Блицкриг Дортмунда - 4:2!
Прокључао је Вестфален - Сабицер је распалио левицом по лопти, а она је завршила у мрежи Јана Облака! Кратак је био Словенац и ерупција одушевљења на стадиону Борусије Дортмунд.
22:31 16.04.2024
71' - ГОООЛ! Води Дортмунд
Сабицер је центрирао, а Филкруг главом сместио лопту уз помоћ стативе у мрежу Атлетика - 3:2.
22:30 16.04.2024
70' - Како стоје ствари?
У овом тренутку Пари Сен Жермен и Атлетико Мадрид су тимови који имају обезбеђено полуфинале Лиге шампиона. Још 20 минута наде за Барселону и Дортмунд.
22:24 16.04.2024
64' - ГОООЛ! Атлетико изједначио
Пљуште голови на обе утакмице. Атлетико Мадрид је од 2:0, стигао до 2:2 против Борусије у Дортмунду, стрелац је Анхел Кореа.
22:23 16.04.2024
60' - ГОООЛ! ПСЖ води 3:1
Сигуран са 11 метара био је Килијан Мбапе, после прекршаја који је над Дембелеом скривио Жоао Кансело.
22:19 16.04.2024
56' - Црвени за Ћавија
Директан црвени картон за шефа стручног штаба Барселона због протеста после гола Пари Сен Жермена.
22:17 16.04.2024
54' - Витиииииња - ГОООЛ!
Води Пари Сен Жермен 2:1. Каква "ракета" Витиње са 20ак метара, немоћан је Тер Штеген.
22:15 16.04.2024
51' - Велика прилика за ПСЖ
Мало је недостајало да гости из Париза дођу до потпуног преокрета. Покушао је Фабијан Руиз, а лопта је отишла тик поред гола.
22:09 16.04.2024
49' - ГОООЛ! Атлетико смањује
Нема више Дортмунд гол предности, након што је сопствену мрежу затресао искусни Матс Хумелс.
46' - Настављени су мечеви
Барселона мора да се брани са играчем мање, Дортмунд има пролаз у џепу.
21:51 16.04.2024
45' - Пауза и у Дортмунду
"Милионери" имају сигурних 2:0 против Атлетико Мадрида на полувремену
21:50 16.04.2024
45+3' - ПОЛУВРЕМЕ - 1:1
Имао је Пари Сен Жермен преко Дембела велику прилику. Пуцао је Француз из волеја из непосредне близине, а Тер Штеген је само испратио погледом лопту која је прошла поред стативе.