Незаустављиви Јокић и Мареј поново срушили Лејкерсе – Денвер је у полуфиналу

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 30.04.2024
Незаустављиви Никола Јокића пласирао се са Денвером у полуфинале Западне конференције после победе над Лос Анђелес Лејкерсима у петој утакмици резултатом 108:106. Нагетси су у серији прве рунде славили 4:1.
Утакмица која је могла да врати Лејкерсе „у живот“ или донесе коначну победу Денверу од почетка је била неизвесна и драматична. Са једне стране грешили су Нагетси, са друге губили лопту гости, а онда се у завршници прве деонице Јокићев тим пробудио и направио серију од 10:0.
Држали су Лејкерси прикључак у другој деоници, а потом су и преузели вођство после дерије грешака домаћег тима. Током првог полувремена Јокић је уписао осам поена, више се истакао када је реч о скоковима.
Међутим, друго полувреме било је резервисано за рапсодију српског аса. Двоструки МВП до краја је уписао 25 поена, чак 20 скокова и девет асостенција па му је тако дамо једна фалила за нови трипч-дабл.
Нагетси су и трећу деоницу завршили у заостатку, али се Јокић пробудио, а нарочито му је помагао Џамал Мареј који је до краја стигао чак до 32 поена, три скока и седам асистенција.
У последњој четвртини одмеравали су снаге Јокић и Леброн који су погађали један за другим и тако пребацивали предност са једне на другу страну. У важним тренуцима судије су поништиле фаул Дејвиса над српским асом па га је то додатно мотивисало да одговори својим упечатљивим мајсторијама.
Мареј који је био најефикаснији играч на мечу постигао је кључне поене за победу на три секунде пре краја. У тиму Лејкерса најбољи је био Леброн са 30 поена, девет скокова и 11 асистенција.
У полуфиналу Западне конференције Денвер ће играти против Минесоте која је елиминисала Финкс.
Осим Јокића на терену је био и Никола Јовић који је са Мајамијем поражен од Бостона резултатом 102:88. Српски репрезентативац уписао је три поена и три скока.