У Лучанима шпалир и цвеће за шампиона – Звезда узвратила „само“ једним голом! /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаГејлор Канга и Александар Драговић – ФК Црвена звезда
Гејлор Канга и Александар Драговић – ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 08.05.2024
Црвена звезда победила је Младост у Лучанима голом капитена Александра Драговића, у мечу ком је претходио пролазак црвено-белих кроз шпалир и цвеће за новог-старог првака Суперлиге.
Утакмица трећег кола плеј-офа Суперлиге Србије није имала резултатски значај за Црвену звезду, која је у претходном колу против ТСЦ-а и математички обезбедила седму узастопну титулу првака државе.
И зато су се очекивали голови у Лучанима, али је на крају виђен само један у мрежи домаћина.
Постигао га је Александар Драговић у 68. минуту сусрета, након што су у првом полувремену мреже мировале.
Питер Олајинка погодио је претходно стативу, а тренер Владан Милојевић је „промешао карте“, па се тако у стартних 11 у шпицу напада нашао Урош Сремчевић, меч су почели и Мимовић, Радојевић и Шљивић.
У наставку сусрета, Мирко Иванић заменио је Јована Шљивића, Сремчевић је уступио место Красоу, док је Хван Ин-Бом ушао уместо Радојевића.
Звезда је након поменутих измена била конкретнија и као плод такве игре стигао је погодак искусног дефанзивца Драговића.
У 78. минуту Милојевић је одлучио да изведе из игре и Александра Катаија, док се на терену нашао Шериф Ендиаје.
Имао је доста посла голман домаћих Саша Стаменковић, али како до краја сусрета није било више голова, тако је Звезда уписала и 28. победу ове сезоне и има чак 87 бодова.
Другопласирани Партизан који је једва извукао бод против Напретка у Крушевцу (3:3) има 71 бод.