Руски олимпијац: Посвећујем медаљу свима које су подло удаљили с Олимпијаде

© Sputnik / Владимир Песня / Уђи у базу фотографијаЗимске олимпијске игре у Пјонгчангу, клизач на брзим стазама Семјон Елистратов и спортисти из Јужне Кореје и Холандије
Зимске олимпијске игре у Пјонгчангу, клизач на брзим стазама Семјон Елистратов и спортисти из Јужне Кореје и Холандије - Sputnik Србија
„Посвећујем ову медаљу свима које су подло и мрско удаљили! Мени су говорили: ’Семјон, шта ћеш ти на Олимпијади?’ А ја сам отишао и освојио медаљу! Она за мене није бронзана, него платинаста!“, рекао је руски олимпијски репрезентативац Семјон Елистратов након освајања прве медаље за Русију на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу.
Застава испред олимпијског пламена на церемонији отварања Зимских олимпијских игара у Пјонгчангу - Sputnik Србија
Заставу Русије на отварању Олимпијаде развио неко од кога се то најмање очекивало (видео)

Брзи клизач на кратким стазама Семјон Елистратов донео је репрезентацији Русије прву медаљу на Олимпијским играма у јужнокорејском Пјонгчангу, освојивши бронзу на дистанци од 1.500 метара.

У трци је победио представник Јужне Кореје Лим Хјо Чун, који је оборио и олимпијски рекорд, прешавши дистанцу за 2 минута, 10 секунди и 485 хиљадинки. Друго место заузео је Холанђанин Шинки Кнехт.

Руски спортисти Александар Шуљгинов и Павел Ситников нису успели да се пласирају у полуфинале.

Елистратов, који је 2015. године освојио титулу светског шампиона на 1.500 метара, на Олимпијским играма у Сочију пре четири године победио је у штафетној трци.