Србија преокретом потопила великог ривала!

© AP Photo / Manu FernandezСлавље српских ватерполиста после победе над Шпанијом
Славље српских ватерполиста после победе над Шпанијом - Sputnik Србија
Ватерполо репрезентација Србије је преокретом у последњим минутима утакмице против Мађарске успела да стигне до победе од 9:7 и петог места у такмичењу Светске лиге које се одржава у Дебрецину.

Српски тим је у последњој деоници имао гол заостатка, али је успео да се избори за шансу и на крају стигне до тријумфа над великим ривалом.

Изабраници селектора Дејана Савића су одиграли тимски, борбено и нису се предавали чак ни када су у четвртој четвртини имали заостатак.

Мађарска је у два наврата имала по гол предности, али су низом од три узастопна поготка српски играчи стигли до великог преокрета и победе која им је обезбедила пето место.

У тим тренуцима одговорност су преузели најискуснији, Филип Филиповић је постигао два гола, док је Андрија Прлаиновић једном био прецизан.

Уз Филиповића по два гола су постигли Душко Пијетловић и Радомир Драшовић, а стрелци су још били Виктор Рашовић и Никола Дедовић.

На другој страни двапут је лопту у мрежу Србије послао Данијел Анђал, а по један гол су постигли Кристијан Манхерц, Тамаш Седлмајер, Адам Нађ, Норберт Ношњански и Силард Јаншик.

► Кад из Манчестера позове Немања Матић...

► Амерички спортиста послао средњи прст оснивачу Твитера и стао у одбрану Трампа