Хамилтон освојио Сочи, награду му уручио Путин

© AP Photo / Sergei GritsПобедник трке Формуле 1 у Сочију Луис Хамилтон и председник Русије Владимир Путин на додели награда
Победник трке Формуле 1 у Сочију Луис Хамилтон и председник Русије Владимир Путин на додели награда - Sputnik Србија
Актуелни светски шампион, Британац Луис Хамилтон, члан „Мерцедеса“, победио је данас на трци за Велику награду Русије у Формули 1 на стази у Сочију.
Формула 1 у Сочију - Sputnik Србија
Русија ће имати свој болид за „Формулу 1“

Председник Русије Владимир Путин уручио је награду победнику трке, Луису Хамилтону.

Путин, иначе, сваке године присуствује руској етапи Формуле 1.

Пре церемоније доделе награда, Путин је накратко разговарао са Хамилтоном и честитао му на победи.

Хамилтон је до трећег тријумфа у Русији и убедљивог првог места у генералном поретку дошао тако што га је „пропустио“ клупски колега, Финац Валтери Ботас, који је имао „пол позицију“.

​Треће и четврто место освојили су асови Ферарија, Немац Себастијан Фетел и Финац Кими Раиконен, док је као пети завршио јунак дана, Холанђанин Макс Ферштапен из „Ред була“, који је кренуо као 19, а у једном тренутку трке чак и водио.

Првих 10 комплетирали су Данијел Рикардо, Шарл Леклер, Кевин Магнусен, Естебан Окон и Серхио Перес.

​У генералном поретку пет трка пре краја Хамилтон води са 300 бодова, Фетел има 256, Ботас 189, а Раиконен 186.

Наредна трка вози се 7. октобра у Сузуки за Велику награду Јапана.