Звезда се мучила, али је ипак завршила јесен победом

© AP Photo / MARKO DJURICAТренер Црвене звезде Дејан Станковић на мечу против Хофенхајма
Тренер Црвене звезде Дејан Станковић на мечу против Хофенхајма - Sputnik Србија
Фудбалери Црвене звезде победили су екипу Бачке резултатом 2:0 у последњој утакмици 18. кола Суперлиге Србије.

У финалном мечу на свом терену у јесењем делу сезоне изабраници тренера Дејана Станковића су до тријумфа стигли теже него што је могло да се очекује.

Голове за Звезду су постигли Мирко Иванић у 46. минуту и Дијего Фалчинели десет минута касније.

Бачка је одолевала нападима фаворизованог тима, а бриљирао је голман Алекса Милојевић који је одбранио велики број удараца фудбалера ривала.

Звезда је имала и пречку после шута Фалчинелија, а оквир гола Бачке је погодио и играч тог тима Данило Рађен.

Ипак, Звезда је успела да пробије одбрану ривала на самом старту другог полувремена.

После само 36 секунди игре погодио је Иванић, после одбране Милојевића и одбитка, а десет минута касније је Фалчинели био прецизан из петерца.

Звезда је задржала девет бодова предности у односу на првог пратиоца, екипу Партизана.