Суперкласико као ниједан други – четири гола, два црвена, реми Боке и Ривера

© AFP 2023 / MARCELO ENDELLIФудбалери Ривер Плејта и Боке Јуниорс
Фудбалери Ривер Плејта и Боке Јуниорс - Sputnik Србија
Фудбалери Боке Јуниорс и Ривер Плејта одиграли су без победника 2:2 у једном од највећих дербија на свету – Суперкласику.

Дуели Боке и Ривера никада не разочарају, тако је било и овога пута, с тим што дуел неупоредиво бољим учине навијачи који нису могли на трибине због пандемије вируса корона.

Ово је више од фудбалске утакмице за Аргентинце, нетрпељивост између навијача два тима не може да се пореди ни са чим на свету, те је било чудно гледати Суперкласико пред празним трибинама.

Меч је обиловао оштрим стартовима, играчи се нису штедели, а оба тима завршила су са по десет фудбалера на терену. Ривер је био нешто бољи ривал, доминирали су у поседу, али је Бока прва стигла до гола.

Мас је пронашао Абилу, а овај је у десетом минуту донео предност домаћој екипи.

​Ривер је морао да заигра ангажованије, те су преузели контролу над утакмицом, међутим, до краја првог полувремена резултат се није мењао – 1:0.

У наставку смо видели спектакл. Бока је остала са играчем мање у 58. минуту када је Кампусано добио други жути картон. То је дало ветар у леђа гостима који у 74. и 77. долазе до преокрета.

Чинило се да ће Ривер привести утакмицу крају, јер су имали играча више и предност, али да тако не буде прво се побринуо Енцо Перес. Аргентинац је добио други жути картон у 80. минуту, те је на терену била равноправна ситуација.

Бока је то успела да искористи и дође до изједначења. Легендарни Карлос Тевес асистирао је Виљи који је савладао Арманија и поставио коначних 2:2.

Ривер је имао већи посед, нешто више шутева, али је на крају подела плена била најправеднији исход.