Нема више непобедивих у Лигама петице – за све је крива једна „дама“

© REUTERS / ALBERTO LINGRIAЈувентус
Јувентус  - Sputnik Србија
Седмоструки првак Европе – Милан био је једини непоражени тим у Лигама петице, све до дербија 16. кола Серије А са Јувентусом. Многи су поверовали да нови, моћни росо-нери, са просеком од свега 23 године, могу да се носе са сувереним владаром Апенина, али су се опасно преварили.

Торинска „стара дама“ која је нанизала невероватних девет титула првака Италије одржала је час фудбала на „Сан Сиру“, поразивши Милан резултатом 3:1 и то с лакоћом, а доминирао је двоструки стрелац Федерико Кјеза.

И није то био обичан пораз за Милан, који је био десеткован повредама, почев од најбољег фудбалера Златана Ибрахимовића, преко Хрвата Антеа Ребића, до Сандра Тоналија и Радета Крунића.

​Милан је у топ 5 најјачих лига на Старом континенту био једини непоражени тим, али се и то променило после одмеравања снага са моћним Јувентусом, који ове сезоне у Серији А, не личи на себе и заостајао је пре 16. кола чак 10 бодова за лидером Миланом.

Српски фудбалер Душан Влаховић у дресу Фиорентине - Sputnik Србија
Окршај Срба у Италији: Душан затресао мрежу, али Сергеј победио /видео/

Сада је та предност „истопљена“ на прихватљивих седам бодова заостатка, а када се узме у обзири да до краја има још 22 кола, и да „стара дама“ из Торина има и меч мање, онда је јасно да ни десети узастопни Скудето није недостижан.

Росо-нере је начео Федерико Кјеза у 18. минуту на фантастичну асистенију Паола Дибале који је га је упослио „петом“, али је Калабриј голом у 41. минуту вратио резултатску неизвесност.

Ипак, наставак је донео још два гола у мрежи Ђанлуиђија Донаруме. Поново га је матирао Кјеза, да би тачку на „и“ ставио Американац Мекени, чиме је прекинут низ Милана без пораза ове сезоне.