Лука побеснео и пожутео у надокнади времена

© REUTERS / KAI PFAFFENBACHЛука Јовић
Лука Јовић - Sputnik Србија
Фрајбург и Ајнтрахт ремизирали су у 17. колу Бундеслиге - 2:2, а српски нападача Лука Јовић поново је у игру ушао средином другог полувремена. Ипак, овога пута уместо голова, уследио је жути картон.

Лука Јовић имао је невероватан повратак у немачки фудбал, крунисан с два гола у победи над Шалкеом (3:1) о којем и даље многи причају, али је сада изгубио живце против Фрајбурга.

Његов Ајнтрахт ближио се освајању бода на гостујућем терену, текло је време у судијској надокнади, а Луки се журило да његов тим макар покуша да дође до победе.

У том налету емоција и жељи за тријумфом, Србин се залетео и с две руке бацио на траву дефанзивца домаћих Мануела Гулдеа, који је узео лопту у хтео да задржава време.

​Наравно, такав ратоборни и неопрадван став није донео Јовићу ништа осим жутог картона, који му је показао главни судија.

Подсетимо, српски репрезентативац и члан Реала на позајмици у Ајнтрахту, ушао је у игру уместо Хасебеа у 66. минуту.

Прилику за ново доказивање 23-годишњи нападач имаће већ 23. јануара када тим из Франкфурта буде гостовао Арминији Билефелд.

► Пао договор Звезде и Лећеа: Фалко на Маракани за 1,5 милиона евра

► Путујући циркус српског фудбала

► Изненађење у авиону: Фудбалска репрезентација Србије није добила визу за Америку