Звезда „преживела“ Ниш, на реду је европски гигант /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде на утакмици против Новог Пазара
Фудбалери Црвене звезде на утакмици против Новог Пазара - Sputnik Србија, 1920, 13.02.2021
Фудбалери Црвене звезде савладали су Раднички у Нишу резултатом 1:0, у 21. колу Суперлиге Србије. Наредни ривал црвено-белих је европски гигант, Милан.

Звезда је уписала 19. победу у Суперлиги Србије, па сада има гол-разлику од 55:8 и само два ремија, без иједног пораза.

Ово је био други међусобни сусрет ове две екипе ове сезоне, а у првом је тим из Београда славио са 3:0.

Звезди је ово била последња провера пред дуел са Миланом у Београду 18. фебруара, који се игра у оквиру шеснаестине финала Лиге Европе.

​Изабраници Дејана Станковића су офанзивно ушли у меч и од самог старта извршили притисак над задњом линијом противника.

Павков је промашио једну, Ераковић другу, а Бен трећу прилику за само десет минута игре.

Искусни голман Нишлија Боривоје Ристић бриљирао је међу својим стативима, али му није било спаса у 26. минуту када су гости повели.

После још једног корнера Мирко Иванић је остао сам пред мрежом противника и рутински главом решио посао којим је свом тиму донео вођство.

Потпуна доминација Звезде у првих 45 минута наставила се и у другом полувремену, али је Раднички умало дошао до гола у 56. минуту, када је Аксентијевић погодио пречку.

У наредних двадесетак минута Раднички је играо много боље него раније, те успео да натера Звезду да се брани, али већих прилика није било.

На овом мечу бележимо и деби Филипа Фалка, италијанског фудбалера који је ове зиме дошао у редове шампиона Србије.

Раднички је наставио да покушава да дође до изједначења, имао неколико полуприлика којима је могао озбиљније да угрози гол Милана Борјана, али промене резултата није било.

Спутњик спорт – Миљанов корнер: Девет бекова, магла и Тајланђанке – како је Звезда „направила“ Милан