Специја дала рецепт Звезди како да нокаутира Милан без шута у оквир гола

© AP Photo / Luca BrunoИгрок ФК Милан Исмаэль Беннасер во время матча с ФК "Ювентус"
Игрок ФК Милан Исмаэль Беннасер во время матча с ФК Ювентус - Sputnik Србија, 1920, 14.02.2021
Велико изненађене у 22. колу Серије А приредила је Специја која је у дуелу са фаворизованим Миланом неочекивано освојила сва три бода. Домаћин је славио над лидером италијанског шампиона без примљеног гола - 2:0, показвши Црвеној звезди, која за четири дана истрчава на мегдан росо-нерима, да Ибра и другови нису непобедиви.

Специја, до тог тренутка 16-пласирани тим на табели, је у последњој утакмици суботње вечери истрчала на терену у формацији 4-3-3 против најјачег састава Милана.

Донарума је био међу стативама, Кјер и Ромањоли у срцу одбране, Ернандез на левом беку, а Дало десно. Испред њих дејствовали су Бенасер и Кеси, док су Салемакерс, Леао и Чалханоглу били иза најистуренијег Ибрахимовића.

​С друге стране, Сапонара, Ричи, Агудело и дружина нису се уплашили росо-нера, већ су стрпљивом и организованом игром успели да „укроте“ велики Милан.

У првом полувремену тим Стефана Пиолија имао је благу теренску иницијативу што се огледало у поседу лопте 52-48 одсто, али без шута у оквир гола Специје!

Очигледно да су играчи домаћег тима схватили да нема потребе да превише респектују Ибрахимовића и остале звезде, па су кренули у напад по сва три бода. Такав приступ им се исплатио већ у 56. минуту када је Мађоре погодио мрежу Донаруме.

Свега 11 минута касније исто је учинио и Бастони на асистенцију Естевеза. Покушао је Пиоли да промеша карте, искористио је свих пет измена, увео је и Марија Манџукића, али ништа није помогло против жилаве и мотивисане Специје, која је на крају имала чак 15 шутева, од чега пет у оквир Донаруминог гола, док Милан за 90 минута није упутио шут у оквир ривала.

Такав развој ситуације и пораз росо-нера свега пет дана пред први меч нокаут фазе Лиге Европе са Црвеном звездом у Београду, јасан је знак за троструког узастопног шампиона Србије да Милан и те како има слабих тачака и могуће га је бацити на колена.

Звезда писала Вучићу: Помозите нам, хоћемо 15.000 навијача