Црвено-бела трагедија у неколико чинова /видео/

© REUTERS / DANIELE MASCOLOДетаљ са утакмице Милан – Црвена звезда
Детаљ са утакмице Милан – Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 26.02.2021
Фудбалери Црвене звезде били су бољи ривал у двомечу шеснаестине финала Лиге Европе против Милана. Ипак, иако су црвено-бели имали више од игре, даље је прошао италијански великан.

Звезди је на крају пресудило дуго оспоравано правило о голу у гостима, односно правило о томе да у случају нерешеног резултата после 180 минута утакмице даље пролази екипа која је постигла више голова ван домаћег терена.

Прочитајте још: Звезда елиминисана из Лиге Европе, иако је двапут одолела Милану

О укидању тог правила спекулише се годинама и врло је могуће да у некој од наредних сезона оно не буде на снази. Нажалост по српског представника то још није случај.

Звезди је, поред тог несрећног правила, пресудила и сама Звезда.

Невероватан је податак да су два од три Миланова гола дошла са беле тачке, а да је један преостали био дело Радована Панкова, штопера црвено-белих.

Као да Звезди није био довољан хендикеп то што су играли против неупоредиво скупоценијег ривала, већ је, поред два пенала и аутогола, „морала“ да заради и два црвена картона.

Искључења

Први је добио леви бек Милан Родић у 77. минуту утакмице у Београду, након несмотреног старта над Пјером Калулуом, којег не би фаулирао да је знао где се Француз налази.

Други је заслужио Марко Гобељић на сличан начин, у 70. минуту утакмице у Милану. Потпуно непотребно је фаулирао Хакана Чалханоглуа на противничкој половини и после серије нешто грубљих фаулова заслужено добио искључење.

Пенали

Црвено-бели су у двомечу добили један пенал, наспрам два скривљена, и ту ништа није било спорно.

Алесио Ромањоли је лоше позиционирао руку и лопта га је погодила у исту након не претерано доброг шута Дијега Фалчинелија. Ту ситуацију је мирно решио Гејлор Канга.

Први пенал Милана, који је свиран при резултату 1:1 у Београду у 69. минуту, скривио је трагичар првог меча Радован Панков.

Та ситуација је била доста сумњивија од претходне, али је арбитар тада показао да контакт у казненом простору, ма колико био мали, захтева једанаестерац.

Панков трагичар

Када помињемо Панкова дефинитивно морамо да поменемо и његов аутогол из првог меча.

Панков је имао рутински посао пред собом у 42. минуту утакмице у Београду, пошто је слабашан центаршут Кастиљеха могао да неколико начина да пошаље далеко од гола Борјана.

Нажалост је некако успео да превари и Борјана и себе и лопту пошаље у сопствену мрежу.

Гобељић трагичар

Ако је Панков био трагичар у првом мечу, то је у другом дефинитивно био Марко Гобељић, који је поред поменутог црвеног картона имао и једну колосалну пропуштену шансу, као и начињен пенал.

Гобељић је у седмом минуту натрчао на ударац Ребића, руке покушао да склони испред себе, али га је лопта ипак погодила у исте.

Иако шут није ишао у оквир гола, иако је Гобељићева рука била малтене уз тело... судија је досудио једанаестерац, којим су Росонери повели на Сан Сиру.

Мајсторије

Током овог више него занимљивог двомеча виђено је и неколико поништених голова, али ни у једној ситуацији није били спорног момента, па је потребно похвалити рад ВАР собе.

Од укупно шест голова, три је дошло са пенала, један је био аутогол, а два су била мини-мајсторије...

Милана Павкова у надокнади утакмице у Београду...

И Ел Фардуа Бена у 24. минуту утакмице у Милану.

Закључак је да је Звездина судбина у фебруару била спортско-трагична. Српски тим је дефинитивио био бољи од Милана, али то му није донело пролаз у осмину финала.

Поред начињених пенала и црвених картона било је и неколико повећих прилика пред голом Донаруме, дефинитивно више него што их је било пред „вратима“ Милана Борјана.

​► Борјан: Да се Милан брани на Сан Сиру...; Иванић: Не знам да ли сам тужнији или поноснији