Крстајића је „издао“ пријатељ

© Sputnik / Михаил Воскресенский / Уђи у базу фотографијаТренер Србије Младен Крстајић на мечу с Костариком
Тренер Србије Младен Крстајић на мечу с Костариком - Sputnik Србија, 1920, 04.03.2021
Младен Крстајић није знао за пораз, откако је на клупи ТСЦ заменио преминулог Золтана Саба, али му се онда на путу нашла Црвена звезда и његов велики пријатељ и некадашњи саиграч из репрезентације Дејан Станковић. А, онда се све променило, јер ипак су црвено-бели троструки узастопни шампиони и суверено владају Суперлигом.

Није могао клуб из Бачке Тополе предвођен Младеном Крстајићем да приреди изненађење у 25.колу Линглонг Суперлиге Србије, а „издао“ га је пријатељ.

Заиста је ТСЦ с бившим селектором Србије деловао сјајно на терену, тачно се знало ко шта ради и екипа је деловала компактно. Металац, Бачка, Златибор, Рад, Војводина, нико чак није успео да затресе мрежу Ненада Филиповића, али је онда на ред дошла најтежа препрека.

Јасно је да су се фудбалери који своје утакмице играју у Сенти, предвођени Младеном Крстајићем, надали да могу да одоле шампиону. Јер, спортски је надати се... Али, једно су жеље, а друго реалност.

​Мада, држао се ТСЦ све до 54. минуту у једном од два дербија 25. кола (Партизан играо с Војводином), али онда је Милан Павков погодио за предност гостију из Београда. Ненад Лукић је прецизним ударцем с беле тачке у 58. минуту вратио наду ТСЦ да може да остане непоражен и да одоли страшној Звезди.

Чак је и Милан Гајић добио црвени картон, те је све ишло на воденицу Крстајићевог ТСЦ.  Ипак, све се срушило попут „куле од карата“ након што је Томановић искључен. Прво је Гелор Канга у 68. минуту хладнокрвно реализовао пенал, да би свега 180 секунди касније Павков стигао до другог кола.

Никола Максимовић - Sputnik Србија, 1920, 04.03.2021
Марадонин син отписао Србина: Бесмислено је, он не може да игра /видео/

Звезда је на крају славила победу резултатом 3:1, потврдивши да је најдоминантнији тим у првенству, као и претходне три године заредом, док су Крстајић и Станковић демонстрирали да на терену не постоје емоције и да нема „попуста“ за пријатеља.

Крстајић није био незадовољан после првог пораза откако је преузео ТСЦ. Прихватио је то као чињенично стање ствари.

"Задовољан сам и првим и другим полувременом. Показали су да су такмичари и да могу да одговоре на све захтеве. Звезда је дала гол, ми смо изједначили. Нисам сигуран да ли је био пенал или не, код другог гола. Криво ми је само због ових картона. Честистам Звезди, али и мојим момцима на доброј борби", рекао је некадашњи ас Партизана, Вердера и Шалкеа.

После 25. одиграних кола Црвена звезда је лидер на табели са 68 бодова и утакмицом мање у односу на првог пратиоца Партизан који има 62 бода. ТСЦ је седми са 38 освојених бодова.

► Да је Звезди данас један Марко Елснер...