Костић у сјајној форми, „нови Жигић“ тресе мреже, а Јовић не зна за гол 40 дана /видео/

© REUTERS / HASAN BRATICФилип Костић и Лука Јовић фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта
Филип Костић и Лука Јовић фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта - Sputnik Србија, 1920, 06.03.2021
Фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта одиграли су нерешено против Штутгарта 1:1, у утакмици у којој су Филип Костић и Саша Калајџић постигли нове голове у Бундеслиги.

Костић није играо најбоље у првом делу сезоне, мучила га је повреда, али већ више од два месеца игра на високом нивоу и један је од главних разлога зашто је Ајнтрахта међу четири најбоље екипе.

Фудбалер из Крагујевца постигао је једини гол за Ајнтрахт, а могао је и два пута да буде стрелац да је имао мало више среће у 55. минуту када му је поништен погодак.

Костић се четрнаест минута касније наградио и погодио. Шут Луке Јовића је блокиран, лопта се одбила до Костића који је снажним ударцем савладао голмана Штутгарта.

​Минут пре тога гости из Штутгарта повели су преко репрезентативца Аустрије – Саше Калајџића.

Момак који има српског порекла и који је висок два метра, те подсећа на Николу Жигића, налази се у сјајној форми и против Ајнтрахта постигао је седми гол у исто толико мечева.

​До краја утакмице није било голова, што значи да је Лука Јовић и на шестој утакмици заредом остао без датог гола. Више од 40 дана прошло је од поготка српског нападача, те му је подхитно потребно да се упише у листу стрелаца.

Јовић је последњи пут мрежу затресао 23. јануара на мечу против Арминије, а онда је уследио пост који и даље траје.

Ајнтрахт је четврти на табели са 43 бода, док је Штутгарт девети са 33.