Срби распуцани у Серији А, отписани репрезентативац донео победу премијерлигашу /видео/

© AP Photo / Massimo PaoloneСрпски фудбалер Филип Ђуричић прославља гол против Вероне
Српски фудбалер Филип Ђуричић прославља гол против Вероне - Sputnik Србија, 1920, 13.03.2021
Филип Ђуричић и Дарко Лазовић, фудбалери Сасуола и Верона, постигли су по гол на утакмици истоимених екипа у 27. колу Серије А, док је Лука Миливојевић био стрелац јединог гола у мечу Кристал Паласа и Вест Бромвич Албиона.

Сасуоло, домаћин овог сусрета, славио је са 3:2, а српски фудбалери били су једни од најбољих играча на терену.

Екипа из Ређо Емилије до предности је већ дошла у четвртом минуту преко Локателија, међутим, исту није успела да одржи до полувремена пошто је Дарко Лазовић у 43. поравнао резултат.

Репрезентативац Србије школски је примио лопту, смирио је и ударцем у ближи угао савладао голмана Сасуола.

Верона је стигла до изједначења, али већ на старту другог полувремена поново се нашла у заостатку. Ђуричић је искористио грешку одбране и ударцем из казненог простора затресао је мрежу противника.

До краја утакмице виђено је још узбуђења. Верона је у 60. минуту стигла до изједначења, али је гол поништен, Берарди је у 65. запретио и умало донео два гола предности Сасуолу, а коначно у 79. виђен је нови гол.

Поново су гости успели да изједначе, овога пута стрелац је био Федерико Димарко који је, после центаршута Дарка Лазовића, послао незаустављив шут, те голман није имао никакве шансе.

Чинило се да ће Верона извући бод, међутим, само неколико минута касније домаћи фудбалери поново су дошли до предности. После велике гужве у казненом простору, лопта је стигла до Траореа који је некако кроз велики број играча погодио за 3:2.

Испоставиће се да је ово и последњи гол на утакмици, те је Сасуоло уписао десету победу и сада има бод више од Вероне на табели Серије А.

Подсећамо, од српских фудбалера у петак је стрелац био Сергеј Милинковић-Савић који је погодио у победи Лација против Кротонеа.

У дуелу Кристал Паласа и Вест Бромвич Албиона славила је домаћа екипа минималним резултатом – 1:0.

Једини гол на утакмици постигао је отписани репрезентативац Србије – Лука Миливојевић. Везни српски играч у 37. минуту реализовао је пенал и, испоставиће се, поставио коначан резултат.

Миливојевић није добио позив Драгана Пиксија Стојковића за утакмице квалификација за Светско првенство, те је због тога, али и инцидената из прошлости, одлучио да се повуче из репрезентације.