Рапсодија Влаховића: Хет-трик за полувреме! /видео/

© AP Photo / Fabio FerrariСрпски фудбалер Душан Влаховић у дресу Фиорентине
Српски фудбалер Душан Влаховић у дресу Фиорентине - Sputnik Србија, 1920, 13.03.2021
Душан Влаховић, млади нападач Фиорентине, постигао је хет-трик за само 45 минута на мечу против Беневента у 27. колу Серије А.

Бивши нападач Партизана мрежу гостију начео је у осмом минуту. Сјајно је пратио акцију, нашао се у правом тренутку на правом месту и без већих проблема послао је лопту иза леђа голмана противника.

До другог гола није се чекало дуго. Да још једном има осећај за простор и њух за гол видело се у овој ситуацији. У великој гужви у казненом простору Беневента, Влаховић је дошао до лопте и погодио за 0:2.

Чинило се да ће Виола са два гола предности отићи на петнаестоминутну паузу, али питао се и талентовани српски нападач.

Овога пута није се радило о Влаховићевом осећају за простор, могућности да се нађе на правом месту, већ је у питању било право фудбалско умеће.

Голман је послао лопту, Влаховић је примио, окренуо се, повукао лопту и са неких 25 метара упутио неодбрањив шут. Голман је погледом испратио лопту и Фиорентина је повела са 3:0.

Феноменално полувреме српског нападача који је ове такмичарске године постигао 12 голова у Серији А.

Срби распуцани у Серији А, отписани репрезентативац донео победу премијерлигашу /видео/