Три гола за шест минута – Звезда експресно сломила отпор Младости

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде
Фудбалери Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 20.03.2021
Фудбалери Црвене звезде победили су Младост из Лучана 4:1 у 28. колу Суперлиге Србије.

Изабраници Дејана Станковића за само шест минута постигли су три гола чиме су решили питање победника. Рапсодији црвено-белих претходио је гол екипе из Лучана.

Јовановић је у 34. минуту довео Младост до предности, те је то наљутило црвено-беле који су у периоду од 39. до 45. минута постигли три гола.

Мрежу гостију начео је Немања Милуновић у 39. минуту. Штопер Звезде нашао се на правом месту и главом донео изједначење екипи.

До другог гола чекало се само 60 секунди. Гелор Канга искористио је одбитак и у шеснаестерцу противника снажним ударцем преокренуо је резултат.

Звезда ту није стала. У 45. минуту Милан Павков је сјајно скочио, голман Младости није имао шансу и црвено-бели повели су 3:1. Два гола из прекида, један из игре, и Звезда је на полувремену водила 3:1.

Дејан Станковић на полувремену је направио промене, Николић и Вукановић нашли су се на терену уместо Канге и Гајића, и то је дало резултата.

Управо је Николић у 52. минуту поставио коначних 4:1. До краја меча нисмо видели много прилика, Звезда је рутински одржавала предност и на крају је славила.

Ово је била 16. победа заредом црвено-белих у Суперлиги Србије, док је Младост без тријумфа четири меча заредом.

Звезда има 80 бодова, девет више од Партизана, док је Младост 13. са 33 бода, четири више од зоне испадања.

„Парни ваљак“ не стаје – Партизан доминантно до 18. победе заредом!

Може ли „Жигићев наследник“ да закомпликује трку за титулу у Бундеслиги? /видео/

Спајић за Спутњик: О муку у свлачионици после Шкота, Лукином повлачењу и седењу на клупи