Пиксијеви ратници се вратили „из мртвих“ и ремизирали са шампионом Европе!

Фудбалска репрезентација Србије ремизирала је са Португалијом резултатом 2:2 у другом мечу квалификација за Светско првенство.

Орлови су пружили изузетан отпор шампиону Европе, надокнадили заостатак од 0:2 и на крају из меча одиграног у Боеграду изашли као екипа која је оставила бољи утисак.

После два одиграна кола Србија има четири освојена бода, колико и Португалија.

Меч сте могли да пратите уживо у текстуалном преносу ОВДЕ.

Обе репрезентације су стегнуто ушле у дуел, одмеравајући снаге у почетних неколико минута.

Португалија је била нешто конкретнија, па је прва дошла до прилике, а већ у 11. минуту и до гола.

Лоше позиционирање Николе Миленковића, али и целе одбране Орлова, довело је до тога да омалени Диого Жота остане потпуно сам пред голом Дмитровића и доведе своју репрезентацију у предност (0:1).

Период после првог гола на утакмици био је доста миран, мирнији чак и од уводног дела.

Орлови су изгледали све боље и боље, али никако нису могли да комплетирају неку од акција која би их довела до велике шансе.

Због тога је уследила казна у 36. минуту, а стрелац је поново био крилни нападач Ливерпула.

Момак висок свега 178 центиметара на практично идентичан начин као и у 11. минуту је побегао комплетној одбрани Србије и поново главом постигао гол за 0:2.

До краја првог полувремена наша репрезентација није имала ниједну праву прилику, а селектор Стојковић је имао много тога да каже својим изабраницима на паузи.

Управо је његова реакција на полувремену довела до тога да Србија заигра неупредиво боље, пре свега због увођења Немање Радоњића.

Радоњић је савршено центрирао у 46. минуту, када је пронашао Александра Митровића, који је новим поготком поставио рекорд српског фудбала и смањио заостатак на 1:2.

Напади домаћина наставили су се и после постигнутог гола, а Португалија није имала никакав одговор.

У 60. минуту свенула је још једна контра, а мајсторски потез поново виђен је од резервисте Радоњића.

Бивши ас Црвене звезде је сјајним дриблингом и пасом упослио Филипа Костића, који је у стилу најбољих голгетера матирао голмана гостију за 2:2.

Ту није био крај мукама шампиона Европе, који је наставио да се брани свим снагама. У наредних неколико минута Србија је имала још неколико одличних прилика.

Прво је голман Лопес сјајно реаговао и скренуо лопту у корнер, да би затим ударац главом Милинковић-Савића завршио тек неколико центиметара поред десне стативе.

Орлови нису попустили ни у наставку утакмице, али су се изабраници Фернанда Сантоша колико-толико опоравили, те успели да дођу до даха и смире захуктале нападе домаћина.

Србија је са неколико измена покушала да дође до сва три бода, али су мреже мировале све до последњег судијског звиждука, а зато је најзаслужнији био Стефан Митровић.

Штопер репрезентације Србије је два пута за само неколико секунди скинуо лопту са гол-линије и на потпуно нестваран начин успео да спаси Дмитровићеву мрежу.

Представу Орлова погоршао је Никола Миленковић, који је дефинитивно био најгори актер утакмице, пошто је због старта отвореним ђоном добио црвени картон у судијској надокнади.

Србију 30. марта очекује дуел са Азербејџаном, док ће Португалија истог дана гостовати Луксембургу, након чега следи пауза до следеће репрезентативне паузе.

​► Све је почело од Хрвата – исписане нове странице историје Србије! /видео/

Невероватан меч у Београду – Орлови одолели Португалији

Како је момак од 178 центиметара надскочио комплетну одбрану Србије – двапут /видео/