Звезда рутински победила ИМТ и пласирала се у полуфинале Купа Србије

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде
Фудбалери Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 30.03.2021
Фудбалери Црвене звезде победили су ИМТ са Новог Београда 3:0 у четвртфиналу Купа Србије.

Изабраници Дејана Станковића очекивано оправдали су улогу фаворита, а питање победника решили су за двадесет и један минут првог полувремена.

Већ у четвртом минуту црвено-бели начели су мрежу противника. Родић је центрирао, а Фалчинели је главом савладао младог голмана ИМТ-а.

Само седам минута касније Звезда је дуплирала вођство. Александар Катаи је узео лопту и прецизним ударцем са ивице казненог простора погодио за 2:0.

До трећег гола није се чекало дуго. Актуелни шампион Србије извео је сјајну контру, а акцију је реализовао Фалко.

Ово је био први гол Италијана у црвено-белом дресу.

Иако је Звезда имала три гола предности, гости са Новог Београда играли су веома добро и више пута могли су да казне неопрезност одбране.

Међутим, фалила је реализација, те се на петнаестоминутну паузу отишло резултатом 3:0.

У другом полувремену изабраници Дејана Станковића имали су неколико шанси, покушавао је и ИМТ, али резултат се није мењао.

Мреже су мировале и на семафору је остао резултат из 21. минута.

Звезда се придружила Раднику, Војводини и Партизану у полуфиналу Купа које је на програму 21. априла.