Звезда сигурна у Крушевцу пред утакмицу сезоне

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Звезде
Фудбалери Звезде - Sputnik Србија, 1920, 03.04.2021
Фудбалери Црвене звезде победили су Напредак у Крушевцу 4:1, у 29. колу Суперлиге Србије, пред дуел са Партизаном који ће нам показати да ли је борба за титулу готова или црно-бели имају шансу за прво место.

Изабраници Дејана Станковића наставили су са победама у домаћем шампионату, а ова је била посебно важна јер долази пред меч са Партизаном.

Црвено-бели у првом полувремену решили су питање победника, и то за четири минута. Александар Катаи реализовао је пенал у 21. минуту, а Дијего Фалчинели је у 25. дуплирао вођство.

Код првог гола један фудбалер Напретка играо је руком и арбитар није имао сумњу – одмах је показао на белу тачку.

За други гол велике заслуге иду Мирку Иванићу чији је снажни ударац одбранио голман домаће екипе.

Уследио је одбитак, на правом месту био је Фалчинели који је уз мало среће погодио за 0:2.

До полувремена није било промене резултата, те се на паузу отишло са два гола предности актуелног шампиона Србије.

У другом периоду игре видели смо још три гола, два у мрежи Напретка и један иза леђа Милана Борјана.

То се све десило за само пет минута. Прво је Ел Фарду Бен у 71. погодио за 0:3, потом је Милуновић у 73. смањио на 1:3, а коначан резултат поставио је Павков у 76. минуту.

Напредак је показао зубе црвено-белима, али квалитет је очигледно био на страни гостију, те су рутински дошли до нова три бода.

Звезда у одличном ритму дочекује дерби који је на програму у среду седмог априла.

Косановић за Спутњик: Србија живи у фикцији /видео/

Савић за Спутњик: Председник ФСС треба да зна да направи паре