Србин је „машиновођа“ Локомотиве која тутњи Русијом!

© Sputnik / Артур Лебедев / Уђи у базу фотографијаМарко Николић
Марко Николић - Sputnik Србија, 1920, 11.04.2021
Српски стручњак Марко Николић не престаје да дели лекције широм Русије! У дербију 25. кола руске Премијер лиге његова Локомотива победила је градског ривала Спартак резултатом 2:0 (2:0). Био је то осми тријумф Николићеве казнене експедиције у последњих осам мечева у свим такмичењима.

Локомотива гази редом широм Русије и не намерава да стане, а на њен „машиновођа“ је Србин Марко Николић.

Некадашњи тренер Партизана био је наводно пред отказом када се мењала управа, али је нови председник који је стигао крајем прошле године, чим је стигао, огласио и поручио да Николић има његову апсолутну подршку.

​Након што су се искристалисале ствари, искусни стручњак и Локомотива су ушли у невероватну серију. Последњи пораз доживели су 17. децембра од Хикмија резултатом 3:2 у гостима.

Фудбалски савез Србије - Sputnik Србија, 1920, 11.04.2021
Спутњик сазнаје на које утакмице се сумња да су намештене
А, онда се све из корена променило! Редом су падали: Тамбов у Купу Русије (3:0), у првенству - ЦСКА Москва (2:0), Арсенал Тула (0:3), Сочи (3:1), Уфа (0:1), Волгоград (0:2), Сочи у Купу (1:3), и на крају градски ривал Спартак из Москве - 2:0.

Да са Локомотивом нема шале и да је озбиљна у намери да наредне сезоне под тренерском палицом Марка Николића поново игра Лигу шампиона, било је јасно после 22 минута када је Камано на асистенцију Смолова матирао голмана гостију Максименка.

Управо је Фјодор Смолов у зауставном времену првог полувремена постигао други гол за Локомотиву, што ће се уједно испоставити и као коначан резултат великог московског дербија - 2:0.

Локомотива је захваљујући новом, осмом везаном тријумфу у свим такмичењима, пришла Спартаку на свега бод заостатка. Првопласирани Зенит има 54 бода, други је Спартак са 47, а Локомотива 46.

Два првопласирана тима руске Премијер лиге избориће наредне сезоне место у Лиги шампиона, с тим што шампион иде директно, а други ће морати кроз квалификације до елитног такмичења.