Србину је у Русији пресео највећи хришћански празник

© Sputnik / Павел Бедняков / Уђи у базу фотографијаМарко Николић на мечу Локомотиве и ЦСКА
Марко Николић на мечу Локомотиве и ЦСКА - Sputnik Србија, 1920, 02.05.2021
А требало је да буде дерби... Први против другог у руској Премијер лиги, двобој Зенита и Локомотиве из Москве, коју с клупе води Марко Николић, завршен је убедљивом победом домаћина резултатом 6:1 (3:0).
Марко Николић је у марту и априлу однео признање за тренера месеца у Русији, што и не чуди с обзиром на невероватну серију без пораза и шест везаних победа у априлу.
Фантастичан низ лансирао је његову Локомотиву на друго место иза Зенита и очекивало се да све пршти у дербију 28. кола руског шампионата.
Олд Трафорд - Sputnik Србија, 1920, 02.05.2021
Дерби отказан, огласила се легенда Јунајтеда: Направили су трулеж и морају да оду!
Ипак, како је утакмица почела тим из Санкт Петербурга, који је према свим кладионицама био апсолутни фаворит (квота 1.33), оправдао је, али и надмашио сва очекивања. Већ на полувремену било је чак 3:0 за Зенит.
Артјом Дзјуба је начео мрежу гостију из Москве у 19. минуту, да би „ирански Меси“ Сардар Азмун с два гола у 39. и 45. минуту најавио потоп Локомотиве.
Наставио је Зенит да меље Србина и његове изабранике, а Азмун је у 46. минуту стигао до хет-трика. Кобан по голмана Гиљермеа био је поново Дзјуба у 51. минуту, када је пукла „петарда“ у мрежи Локомотиве.
​Камано је с друге стране успео да постигне утешни погодак, али је Бразилац Малком у 67. минуту поставио коначних и нестварних 6:1.
 Један од најтежих пораза Србина Марка Николића у тренерској каријери, а догодио се баш на највећи хришћански празник - Ускрс. Тешко да је било ко очекивао чак шест голова у мрежи „захуктале Локомотиве“, која се напрасно угасила у Санкт Петербургу.
Зенит је на доминантан начин освојио шампионску титулу, с обзиром на то да два кола пре краја има 61 бод, док је Локомотива друга са 52 освојена бода, а трећи Спартак Москва који има два мање.
► Хаос у Манчестеру: Навијачи улетели на стадион и бакљама гађали власнике /видео/
► Судар Срба на Ускрс: Влаховић двапут погодио, Михина Болоња ишчупала бод