Председник је запретио хапшењем, а ви само терајте...

© PixabayФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 10.05.2021
Суперлига и питање од милион долара – која два клуба ће се придружити Бачкој, Мачви, Златибору и Инђији на путу ка нижем рангу? Два кола пре краја, чак осам тимова се бори за голи живот, и све би било у реду и занимљиво да се не дешавају крајње чудни резултати који бацају мрљу на и овако мусав домаћи фудбал....
Бивши српски судија Рака Ђуровић - Sputnik Србија, 1920, 01.05.2021
Ексклузивно: Бивши судија открива како се намештају фудбалске утакмице /видео/
А гле чуда, кладионице су, као по обичају, увек међу првима обавештене и квоте се брзином светлости обарају, а наравно фиксеви на крају „испоштују“, само што су утакмице неретко и блокиране из понуде.
Да су мешетарења у Суперлиги и Првој лиги Србије одавно узела маха, зна чак и просечни грађанин, онај којег котрљање лопте готово да и не занима, или га занима колико и масовно отапање глечера.
То знају чак и пензионери и сви они који прате дневник или изјаве председника Александра Вучића, који је недавно јасно и гласно поручио да ће мафијашку банду из фудбала похапсити.
​Са свих страна се указује на мутне радње и крајње чудне резултате тимова из „доњег дома“, који су напрасно почели да играју као Манчестер сити, Челси, Барселона...
То се пре свега односи на Рад, Нови Пазар, Пролетер, док се још Јавор, Раднички Ниш, Пролетер, Напредак, Вождовац, па чак и Спартак Суботица боре да не испадну.
И тешко је похватати више који центар моћи је моћнији и ко ће победити у овој епској бици, али је сигурно да се ружна слика шаље ван граница Србије, као што је и сам председник рекао смеју нам се Европа и свет.
Фудбалери Црвене звезде на утакмици против Новог Пазара - Sputnik Србија, 1920, 09.05.2021
Звезда се наљутила на Златибор и спаковала му шест голова /видео/
И човек који воли Србију бивши фудбалер Раде Богдановић поручио је да је тужан због свега што се дешава, помињао је битанге, не и принцезе као у хиту Бијелог дугмета, али све се и минулог викенда наставило по старом.
Сигурне победе „дављеника“, у ствари не сигурне, већ убедљиве, кладионице су прозреле, те су експресно оборене квоте на тријумф Вождовца над Напретком (4:2), Новог Пазарa над Младошћу (4:1), као и Пролетера над Радником (3:0).
Првобитно се победа Пазараца плаћала квотом 1,80, па се брзински срозала на 1,45, а шта тек рећи за дешавања с квотама на утакмици Вождовац - Напредак? Победа домаћина првобитно је износила 2,8, да би пала на 1.65, двојка на Крушевљане је у првом тренутку била 2,9, а достигла је невероватних 6,25.
И наравно, оба фаворита су победила, напунивши мрежу несрећних гостију. По кулоарима и друштвеним мрежама доводи се у сумњу и подела бодова Радничког из Ниша и Рада, два клуба која су такође у „црвеној зони“.
Зли језици ће рећи, односно увући у причу и четвороструког узастопног шампиона Црвену звезду, и коментарисати убедљиву победу над Златибором у 36. колу Суперлиге – 6:1 (0:1).
Они који нису упућени логично ће се запитати о чему се заправо ради и какве сад везе има Црвена звезда, која суверено нешто мање од пола деценије господари српским фудбалом, какав год да је, са причом о регуларношћу такмичења, али појединцима „боде очи“ преокрет на Маракани уз „7+“ и преспавано прво полувреме домаћина.
Гости са Златибора, иначе већ прежаљени, водили су голом Вукића из 26. минута, да би црвено-бели у других 45 минута „додали гас“ и размонтирали Чајетину са чак шест погодака за полувреме.
Српски фудбалер Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 09.05.2021
Српски златни дечак за Спутњик: Имао сам циљ, али сам схватио – границе не постоје!
И пре црвеног картона Зарије Ламбулића у 74. минуту, Звезда је пет пута погађала мрежу Чубраковића, да би „тачку на и“ ставио Милан Павков шест минута пре краја.
Такав смо народ, увек има оних који ће оспоравати прелаз и седам плус кладионичарским речником, помињати којекакве „масне“ уплате на Рајском острву, и сталим тропским дестинацијама, али је велико питање колико заиста има истине у свему томе, као и да ли уопште постоје опипљиви докази?!
Некима смета и реми Звезде у претходном колу са Радом на Бањици - 2:2 (1:2). Али, Звезда већ трчи неку своју трку и најављује велике амбиције у наредној сезони Лиге шампиона.
​Док не дође Европа, Звезда јури рекорде, у сезони без пораза див с Маракане има 102 бода, и покушаће у преостала два кола да надмаши резултат који је остварила Муслинова Звезда у сезони 1999/00, када је имала 105 бодова.
Такође, казнена експедиција Дејана Станковића постигла је 104 гола на 36 утакмица, а рекорд домаћег првенства држи Јешићев Партизан из 2000. године, са невероватних 111 голова.
Сума сумарум, председник је рекао своје, запретио је чак и хапшењем, а ви господо наставите да терате... лопту по свом, па нека вам је Бог у помоћи. Извесно је да до краја актуелне сезоне неће бити реакција, као што је управо председник рекао, али – остаје да видимо како ће изгледати следећа.
► Британци су ипак „украли“ своје финале!