Спектакл у Русији – 20.000 људи је видело како Србин „вози“ Локомотиву до трофеја! /фото/

© Sputnik / Владимир Песня / Уђи у базу фотографијаМарко Николић
Марко Николић - Sputnik Србија, 1920, 12.05.2021
Локомотива из Москве коју с клупе води Марко Николић освојила је Куп Русије, победивши у финалу Крила Совјетов резултатом 3:1 (1:1) у Нижњем Новгороду, пред чак 20.808 навијача.
Дивна слика из Русије, с обзиром на сасвим солидно испуњене трибине у доба пандемије вируса корона.
Одлично су ствари почеле да се одвијају за српског стручњака Марка Николића и његову Локомотиву која је повела голом Камана већ у 15. минуту. Ипак, није се дуго чекало на одговор Крила Совјетова, који је преко Сарвелија у 22. минуту изједначио.
Навијачи Макабија из Тел Авива - Sputnik Србија, 1920, 11.05.2021
Застава Србије на израелском спектаклу /фото, видео/
И бољи тим до краја првог полувремена били су формални гости на овом мечу, али су Московљани успели да одоле бројним нападима.
Пауза као да је више пријала српском „машиновођи“ и његовој Локомотиви, која је убацила у виши степен преноса и успела да прегази ривала.
Није се дуго чекало на промену резултата, јер је на самом старту другог полувремена, после свега 180 секунди оборен Фјодор Смолов у казненом простору Крила Совјетова, па је главни судија без оклевања показао на белу тачку.
​Тражио је Смолов од саиграча да он буде тај који ће извести најстрожију казну и био је непогрешив. Тај гол као да је психолошки сломио екипу Крила, која није успела да се опорави, већ је Мурило у 83. минуту поставио коначних 3:1.
Николић је успео да довуче Локомотиву до Купа Русије, и сада му остаје у последњем колу руске Премијер лиге да оствари чудо, да победи и да чека кикс Спартака из Москве, како би се вратио на друго место које наредне сезоне води у квалификације за Лигу шампиона.