Спектакл после хаоса навијача: Ливерпул јачи од Манчестера у мечу са шест голова /видео/

© AFP 2023 / PETER POWELLФирмино и Салах
Фирмино и Салах - Sputnik Србија, 1920, 13.05.2021
Фудбалери Ливерпула остали су у трци за место које наредне сезоне води у Лигу шампиона, пошто су у одложеном мечу 34. кола Премијер лиге као гости победили Манчестер јунајтед резултатом 4:2 (2:1) у фантастичном мечу. Двоструки стрелац за „редсе“ био је Бразилац Фирмино.
Подсетимо, претходни сусрет, који је био заказан за 2. мај није одигран јер су навијачи Јунајтеда направили хаос и упали на терен, чупајући траву, корнер заставице, гађајући бакљама ложу у којој су били власници.
И поново су одложеном мечу 34. кола Премијер лиге између два најтрофејнија клуба из Енглеске претходиле немиле сцене, које немају апсолутно никакве везе са фудбалом. Најватреније присталице Јунајтеда су још једном исказале револт ка политици коју воде власници клуба - америчка породица Глејзер, и поново је тражено да се повуку.
Хиљаде навијача „црвених ђавола“ изашло је на улице, чак су и аутомобилима на аутопуту зауставиле аутобус с фудбалерима Ливерпула неколико часова пред меч.
​Фудбалери Манчестер јунајтеда повели су у 10. минуту, када је маестрални Бруно Фернандеш шутирао спољним делом стопала, а штопер Ливерпула Филипс је закачио лопту, променио правац и матирао Алисона.
Навијачи у Манчестеру протестују против америчких власника - Sputnik Србија, 1920, 13.05.2021
Манчестер поново у диму – навијачи Јунајтеда блокирали аутобус Ливерпула /видео/
У 27. минуту главни судија Ентони Тејлор је првобитно досудио пенал за Ливерпул, после старта Баија над Филипсом, али је ВАР показао да је ипак фудбалер „редса“ био тај који је иницирао контакт, па је првобитна одлука поништена.
Ипак, није се дуго чекало на ново узбуђење у казненом простору домаћих. У 33. минуту после корнера је уследила велика гужва у којој је најприсебнији био Диого Жота, јер је после ударца Филипса успео мајсторски петом да проследи лопту иза леђа Давида де Хее.
И таман када су сви помислили да ће се резултатом 1:1 отићи на одмор, у дубокој надокнади првог полувремена - 45+3 уследио је савршен центаршут Трента Александер-Арнолда, а Роберто Фирмино је главом закуцао лопту у мрежу.
Силовито су гости с Енфилда отворили друго полувреме, у главној улози поново се нашао Бразилац Фирмино који је одбијену лопту послао иза леђа Де Хее.
​За Манчестер јунајтед поменути дерби није имао резултатски значај, док је Ливерпул свим силама јуришао ка победи, како би остао у трци за место које наредне сезоне води у Лигу шампиона.
Чета Јиргена Клопа има утакмицу мање у односу на четвртопласирани Челси и заостаје четири бода, а до краја им је преостало да одиграју још три меча.
​Али, није се Јунајтед предавао ни када је имао два гола заостатка, Маркус Рашфорд је погодио малу мрежу на асистенцију Единсона Каванија у 68. минуту, чиме је враћена резултатска неизвесност - 2:3.
Бивши српски репрезентативац Немања Матић који је пре само два дана против Лестера (1:2) као капитен предводио „црвене ђаволе“, ушао је у игру уместо Ерика Баија у 86. минуту.
У 90. минуту севнула је контра „редса“, и Мохамед Салах је без проблема погодио даљи угао гола Давида де Хее за коначних 4:2.
На крају је Ливерпул у 176. првенственом дуелу са највећим ривалом, однео читав плен с Театра снова и наставио да сања сан звани Лига шампиона.
► Званично: Финале Лиге шампиона у Порту!
► Руси су желели да му виде леђа, а Србин их је ућуткао трофејом који је посветио преминулом оцу