Спектакуларан крај „српске драме“ – промашени пенал, тензије и „збогом“ за Рад и Јавор!

© Depositphotos.com / PhanuwatNandeeФудбал
Фудбал - Sputnik Србија, 1920, 19.05.2021
Фудбалери Рада и Јавора нису успели да изборе опстанак у Суперлиги Србије, пошто су против Спартака, односно Вождовца, одиграли нерешено, што није био резултат који их оставља у елитном рангу такмичења српског фудбала.
Бивши српски фудбалер Жарко Лазетић - Sputnik Србија, 1920, 19.05.2021
Лазетић за Спутњик о притисцима у Србији: Прави се питање живота и смрти
Потпуна драма је виђена у Суботици, Рад и домаћи Спартак су одиграли нерешено (1:1), а прилику да београдској екипи донесе победу и опстанак имао је Андрија Калуђеровић, међутим промашио је пенал у 80. минуту.
Заправо, сјајно је реаговао чувар мреже суботичког тима, 21-годишњи Црногорац Мишо Дубљанић, који је успешно одбранио ударац који је личио на онај Александра Митровића у дуелу Србије и Шкотске у финалу баража Лиге нација за пласман на Европско првенство.
Спартак је имао велику прилику за победу у 93. минуту, али није искористио готово празан гол ривала.
Драматично је било и на стадиону на Вождовцу, Јавор је стигао у Београд са императивом победе, али је меч завршен нерешеним резултатом без голова, упркос спорној ситуацији у финишу меча када су гости тражили пенал.
Реми је Вождовцу обезбедио опстанак, што је учинио и Нови Пазар победом од 2:1 над Напретком, а са великих 5:1 Раднички Ниш је савладао Бачку и себе учинио чланом Суперлиге и за наредну сезону.
Велико изненађење у последњем колу направио је Пролетер из Новог Сада, који је савладао Војводину као гост резултатом 2:0, чиме је Стара дама остала на четвртој позицији табеле, иза Црвене звезде, Партизана и Чукаричког.
Суперлигу Србије, бар према актуелним правилима, напуштају Бачка, Мачва, Златибор, Инђија, Јавор и Рад, шампион Црвена звезда иде у квалификације за Лигу шампиона, а до Лиге конференција, новог такмичења под окриљем УЕФА, пробаће да стигну Партизан, Чукарички и Војводина.