Богдановићева партија сезоне, Марјановићу минути „на кашичицу“ /видео/

© REUTERS / Andy MarlinБогдан Богдановић (десно), детаљ са утакмице Бруклин – Атланта
Богдан Богдановић (десно), детаљ са утакмице Бруклин – Атланта - Sputnik Србија
Богдан Богдановић је одиграо утакмицу сезоне у поразу своје екипе проти Бруклин Нетса.

Атланта Хокси изгубили су меч одигран у ноћи између среде и четвртка од Бруклина резултатом 145:141.

Након промењиве игре у претходна три меча, српски бек је одиграо најбоље од доласка у Хоксе и забележио 22 поена (7/14), четири скока и једну асистенцију.

Богдан је претходно долазио до учинка од 15, 7 и 17 поена у три победе, а сада, када је одиграо најбоље, је његов тим изгубио.

Ниједна екипа током целе утакмице није имала двоцифрену предност, те су и Хокси и Нетси константно долазили до предности, али је и испуштали.

Бруклин је преузео вођство средином последње деонице и успео да је сачува до краја меча, али је Атланта имала неколико прилика да дође до преокрета.

На 27 секунди до краја Богдановић је промашио тројку која би Хоксима донела предност, а до истека времена Кевин Дурент је био неумољив.

Најбољи у Богдановој екипи били су Треј Јанг са 30 поена (8/18), шест скокова и 11 асистенција, односно Џон Колинс (12/20) са 30 поена и десет ухваћених лопти.

На другој страни истакли су се Кевин Дурент са 33 поена (11/22), 11 скокова и осам асистенција, односно Кајри Ирвинг са 25 поена (10/27) и шест успешних додавања.

Далас Маверикси су доживели неочекиван, убедљив пораз од Шарлот Хорнетса резултатом 118:99.

Хорнетси су крајем полувремена направили серију и дошли до двоцифрене предности, а почетком треће четвртине наставили да играју одлично и убрзо имали невероватних +30.

Велика разлика донела је какву-такву прилику и нашем Бобану Марјановићу, који је за нешто више од три минута на паркету дошао до два поена (1/2) и једног скока.

Словеначки суперстар Лука Дончић је имао вече за заборав са 12 (4/10) поена, два скока и пет асистнеција, док су на другој страни одлични били Ламело Бол (22 поена, осам скокова, пет асистенција) и Мајлс Бриџис (20 поена, 16 скокова).

Богдановић је нашао идеалног партнера — тројкаша кога је Коби учио триковима /видео/