Звезду срушио њен бивши играч – десетинку пре краја меча! /видео/

© Фото : АБА лига / КК Црвена звездаКошаркаши Звезде
Кошаркаши Звезде - Sputnik Србија
Кошаркаши Црвене звезде су доживели пораз у Евролиги од екипе Фенербахчеа резултатом 73:71 у утакмици 18. кола европског такмичења.

Победу турској екипи донео је Лоренцо Браун, бивши играч београдског тима, поготком у последњим тренуцима меча.

Најефикаснији у тиму Звезде био је Џони О'Брајант са 17 поена, Огњен Добрић је додао 12, Дејан Давидовац 11, а Кино Колом десет поена.

На другој страни Браун и Дишон Пјер убацили су по 13 поена, Данило Бартел и Јан Весели су имали по десет, а Марко Гудурић је уписао 11 поена и осам скокова.

Фенербахче је боље ушао у утакмицу и повео са 7:3 после закуцавања Веселија, Звезда је успевала да остане у игри и да поведе тројком Колома за 22:18 на крају прве четвртине.

Тројком Раданова је Звезда одржала предност и одличном, контролисаном игром стигла до поена предности на полувремену.

Фенербахче је успео да преузме контролу, Звезда готово четири минута није успела да упише поене, а Браун је тројком довео турску екипу до предности од 44:39.

Без обзира на то Звезда је поново стигла до егала, јесте у тим моментима било дивље кошарке, али је српски представник у Евролиги то искористио и у последњи квартал се ушло са резултатом 53:53.

​Поенима Гурудића Фенер је стигао до предности, али је Звезда потом успела да стигне до предности коју је одржавала до половине четвртине.

Велика борба је виђена у наставку, Звезда је имала седам поена предности после три слободна бацања која је реализовао Добрић, тројку је убацио Бартел, а потом је Браун погодио кош уз фаул што је разлику смањило на један поен.

Са четири везана поена Гудурић је довео Фенер у предност на два и по минута до краја, а затим је О'Брајант промашио шут за три поена за екипу Звезде.

Срећом по београдски тим, Давидовац је погодио тројку и донео два поена предности црвено-белој екипи на мање од 90 секунди до краја меча.

Пјер је донео изједначење са линије слободних бацања у последњем минуту, Гудурић је потрошио напад Фенера, а у последњем атаку турског клуба Браун је погодио за победу турске екипе.

Звезди је ово 12. пораз из 18 мечева у овој сезони Евролиге.

​► Инспиришућа прича Американца – од хорор повреде до рекорда каријере /видео/

► Лане Јовановић за Спутњик: Србију стигла страшна казна за смене Антића и Муслина