Бјелица неприметан, Покушевски одличан у победи Оклахоме

© AP Photo / Phelan M. Ebenhack Српски кошаркаш Алексеј Покушевски
 Српски кошаркаш Алексеј Покушевски - Sputnik Србија
Кошаркаши Сакраменто Кингса изгубили су пред домаћом публиком од Торонто Репторса 144:123.

Српски кошаркаш Немања Бјелица није добио много простора на овом дуелу, те је на паркету провео свега нешто мање од десет минута.

Репрезентативац Србије четири пута шутнуо је ка кошу противника, једном је погодио и утакмицу је завршио са два поена, једним скоком и асистенцијом.

Бјелица је прошле године играо најбољу кошарку у НБА, био је један од важнијих играча у ротацији, али је ове сезоне изгубио улогу и питање је да ли ће завршити сезону у Сакраменту.

Када је реч о утакмици, Кингси су победу испустили у другом полувремену изгубивши овај период игре са 73:49. Распала се игра екипе Лука Волтона после двадесетоминутне паузе и Репторси су заслужено славили.

Најефикаснији у пораженом саставу био је Диерон Фокс са 23 поена, Барнс је убацио 21, а Хилд и Бегли су додали 15.

Торонто је до тријумфа предводио Фред Ванвлит са 34 поена и седам асистенција, Буше је убацио 23, Пауел 22, а Сијакам је имао 17 поена, девет скокова и 12 асистенција.

Кошаркаши Оклахоме Сити Тандер победили су Њујорк Никсе 101:89.

Алексеј Покушевски, млади српски кошаркаш, пропустио је претходних неколико утакмица због благог потреса мозга, те се на терен вратио у дуелу против Никса.

Поку је одиграо најбољи меч у досадашњем делу каријере, пошто је за 19 минута на терену постигао седам поена и уз то имао шест скокова (3/5 из игре).

Тандер је утакмицу преломио током треће и четврте четвртине, а убедљиво најзаслужнији за победу био је Шеј Гилџес-Александар са 25 поена, 10 скокова и седам асистенција.

Пратио га је Хамиду Дијало са 23 и 11 скокова, док је Ал Хорфорд додао 15 и осам скокова.

Никси су после неколико сјајних партија овога пута разочарали. Нисмо видели препознатљиву игру, а најефикаснији били су Берет са 19 и Рендл са 18 поена.