Српски бисер одушевио против шампиона /видео/

© AP Photo / Phelan M. Ebenhack Српски кошаркаш Алексеј Покушевски
 Српски кошаркаш Алексеј Покушевски - Sputnik Србија
Алексеј Покушевски, 19-годишњи кошаркаш Оклахоме Сити Тандер, одиграо је најбољу утакмицу у досадашњој НБА каријери.

Покушевски је на утакмици против Лос АнђелесЛејкерса, актуелног шампиона НБА, показао раскошан таленат на оба краја терена.

Српски кошаркаш био је веома активан дефанзивно, а и у нападу је имао шта да каже против Леброна Џејмса, Ентонија Дејвиса и дружине.

Упркос поразу од шампиона, Поку је оставио сјајан утисак и за 21 минут на терену постигао је 10 поена и уз то је имао четири скока, две асистенције и чак три блокаде.

После меча талентовани српски кошаркаш био је пун утисака.

„Ако желите да помогнете екипи морате да играте одбрану, одатле се добија енергија. Тренутно радим на свему, шутирању, дриблању лопте, дефанзиви...“, рекао је Покушевски.

Поку је имао шансу да игра против момака попут Џејмса и Дејвиса – играча које је до пре неколико месеци гледао крај малих екрана.

„Треба још да учим кошарку, учим НБА правила. Сјајно је искуство играти против Џејмса и Дејвиса, гледао сам их од десете године“, додао је 19-годишњи српски играч.

Покушевски, који игра на позицији крилног центра, мучио се од почетка године, проценти су му били веома лоши, а против Лејкерса је наговестио боље игра у наставку.

Из игре је шутирао 4/9, а што је најважније био је активан дефанзивно и за младог кошаркаша је то најважније јер ће сваки тренер дати шансу „детету“ уколико види да се труди у одбрани.

„Мој посао је да играм одбрану. Блокаде долазе саме по себи јер сам висок и само покушавам да користим моје предности“, додао је Поку.

На крају српски кошаркаш говорио и о хемији у екипи.

„Пре свега, ради се о сјајним момцима, помоћи ће вам на терену, али и ван њега. Хами (Диало) је ту за мене од првог дана“, закључио је будући сениорски репрезентативац Србије.

У осталим утакмицама вечери Далас је на гостовању победио Шарлот 104:93, а српски кошаркаш Бобан Марјановић одиграо је добар меч убацивши осам поена уз пет скокова за 15 минута на терену.

Немања Бјелица није играо у поразу Сакрамента од Портланда – 132:126.