Звезда после савршених 6/6 први пут изгубила од Валенсије

© Фото : Фото: КК Црвена звездаДетаљ са меча Валенсија – Црвена Звезда
Детаљ са меча Валенсија – Црвена Звезда - Sputnik Србија
Кошаркаши Црвене звезде поражени су резултатом 91:71 на гостовању Валенсији, у 20. колу Евролиге.

Шпански тим се осветио црвено-белима за пораз у Београду и први пут у историји победила Звезду у Евролиги.

Звезда је претходно имала 6/6 против Валенсије у Евролиги, док је скор у Еврокупу био 4-0 за Шпанце.

После овог меча српски представник је пао на скор од шест победа и 13 пораза, док је екипа коју представљају Никола Калинић и Вања Маринковић на учинку од 11 тријумфа и девет неуспеха.

​Лош старт је направио притисак гостима из Београда већ од првог минута, па је после уводних десет минута било чак +12 за домаћина.

Предност Валенсије наставила је да расте и убрзо је било 47:30, али је уследила веома битна серија Звезде у завршници полувремена, са којом се на паузу отишло са „само“ -7.

​На полувремену је Дејан Радоњић рекао да његови играчи морају да поправе одбрану, а то се и десило.

Добра дефанзива БранкаЛазића и саиграча била је битан фактор на старту треће деонице, али је Валенсија тада већину безидејних напада успевала да реши поенима.

Чим је интензитет црвено-белих опао, Валенсија је то моментално искористила и веома брзо се поново одлепила на двоцифрени плус.

Звезда је покушавала да направи велики повратак у меч, али реалних шанси није било. Одбрана је била на бишем нивоу, па су гости примили значајно мање поена него у првих 20 минута (42 уместо 49), али је зато напад остао на недовољном нивоу.

​Најбољи у дресу нашег представника био је Џони О'Брајант са 21 поеном (10/18) и три скока, али и шест изгубљених лопти, док је једини двоцифрени поред њега био Кино Колом са 11 поена 83/5) и два скока, али четири изгубљене лопте.

Највише асистенција је имао Ленстон Хол (4), али је уједно одиграо само десет минута и за то време погодио један шут од три упућена.

Домаћина су предводили Луи Лабери са 16 и Никола Калинић са 14 поена. Мајк Тоби је имао 13, а Дерик Вилијамс 12. Вања Маринковић није играо због повреде шаке.

Звезда у понедељак гостује Реал Мадриду у заосталом мечу 19. кола Евролиге.

​► Шек се обратио Јокићу на руском: Чекај, ниси Рус? /видео/