© Фото : АБА / ФМПНикола Ивановић и Дејан Милојевић
Никола Ивановић и Дејан Милојевић - Sputnik Србија
Кошаркаши Будућности победили су на гостовању ФМП 99:88, у 17. колу АБА лиге.

Дејан Милојевић, прослављени српски играч и бивши тренер Меге, дебитовао је у овом сусрету као шеф стручног штаба Будућности.

Милојевић није могао да замисли бољи деби, пошто је екипа из Подгорице одиграла један од најбољих мечева ове сезоне.

ФМП парирао је гостима до средине прве четвртине, након чега је уследила велика серија изабраника српког тренера. Будућност је постигла чак 38 поена у првој четвртини и до краја меча није испуштала предност.

На полувремену имали су предност од 22 поена (63:41), током треће и четвртине четвртине само су одржавали предност и на крају заслужено славили.

Будућнот је феноменална шутирала из игре, више од 60 одсто за два поена, 40 одсто за три и 90 са линије за слободна бацања.

Милојевић је пре почетка меча добио захвалницу од ФМП-а јер је носио дрес „Пантера“ од 1998. до 2000. године.

Екипа из Железника прекинула је низ од три победе заредом, те после 15 одиграних утакмица има скор 5/10. Будућност је у врху табеле са 12 тријумфа и три неуспеха.

Најефикаснији у победничком тиму био је Џастин Кобс са 20 поена, Ивановић је додао 15, Николић 14, а Еџим и Рид су постигли 10 поена.

Бољи од осталих у редовима ФМП-а били су Ненадић и Хендс са 13 поена.