Бобан без минута, Дончић и Далас коначно прекинули серију пораза

© AFP 2023 / David ZalubowskiБобан Марјановић и Лука Дончић
Бобан Марјановић и Лука Дончић - Sputnik Србија, 1920, 04.02.2021
Кошаркаши Даласа победили су Атланту Хокс 122:116, чиме су прекинули серију од шест узастопних пораза.

Меверикси играју неочекивано лоше на почетку године и против Хокса су коначно успели да дођу до тријумфа.

Требало је ово да буде и дуел Бобана Марјановића (Далас) и Богдана Богдановића (Атланта), али српске играче нисмо видели на терену – првог јер је тако тренер одлучио, а другог јер је повређен.

Далас је контролу над утакмицом преузео у трећој четвртини добивши овај период игре са 35:27. Одличан меч играо је Лука Дончић, а коначно добру партију пружио је и Кристапс Порзингис.

У последњој деоници екипа Рика Карлајла одржавала је предност, међутим, Атланта је у завршници успела да се врати и на 40 секунди до краја резултат на семафору био је 115:112.

Најважнији кош на мечу постигао је Порзингис на 30 секунди до истека времена (117:112). Хокси су покушали да кроз пенал серију дођу до продужетка или победе, али Мевси им то нису дозволили.

Најефикаснији у победничком тиму био је Дончић са 27 поена и 14 асистенција, Порзингис је имао 24 и 11 скокова, а Хардавеј их је пратио са 22 поена.

Атланти није био довољан Џон Колинс који је утакмицу завршио са 35 поена и 12 скокова.

Сакраменто Кингси наставили су са одличном кошарком, те су против Бостона остварили шести тријумф у последњих седам дуела (116:111).

Немања Бјелица није одиграо ни минут, док је Диерон Фокс био најефикаснији у победничком тиму са 26 поена и 11 асистенција.

Победе су оствариле и екипе Визардса, ЛА Клиперса, Бакса, 76ерса, Пеликанса, Спарса, Тандера и Никса.

Кингс – Селтикс 116:111

Нестварна утакмица плејмејкера Торонта – 54 поена, 11 тројки и три оборена рекорда!