Мегина младост убедљива против земунске

© Фото : АБА / ФМПФилип Петрушев
Филип Петрушев - Sputnik Србија, 1920, 11.02.2021
Кошаркаши Мега Сокербета савладали су резултатом 93:69 екипу Младости из Земуна у првој утакмици четвртфинала Купа Радивоја Кораћа.

Изабраници тренера Владе Јовановића победу су обезбедили практично већ у првој четвртини коју су решили у своју корист са 31:14.

Мега је утакмицу отворила серијом 8:0, а тим тренера Драгана Јаковљевића прве поене постигао је тек у трећем минуту дуела.

После поена Филипа Петрушева, који је и за екипу Младости био нерешива енигма, на половини уводне деонице Мега је стекла двоцифрену предност од 16:6.

На седам секунди до краја првог квартала, поенима капитена Миленка Тепића са линије за слободна бацања, Мега је стигла до максималних плус 17.

Земунска екипа је до краја полувремена успела да смањи разлику. У другој четвртини је постигла двоструко већи број поена у односу на прву, али се на велики одмор ипак отишло са великом предношћу Меге од 14 поена.

Друго полувреме није донело велике промене у игри обе екипе. Мега је константно подизала предност, и утакмицу је завршила са вишком од 24 поена.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Петрушев са убачених 22 поена и пет скокова, његов партнер са центарске позиције Марко Симоновић имао је 14 поена и 16 скокова, а сјајну ролу са клупе одиграо је Лука Церовина са 19 поена и шест скокова.

Код Земунаца истакао се Мартинс Игбану са 15 поена, Треј Дрехсел је додао 11, а двоцифрени поентерски учинак имао је још и Стефан Гомбол са десет поена.

Екипа Меге ће се у полуфиналу завршног турнира Купа Радивоја Кораћа који се игра у Новом Саду, састати са бољим из дуела ФМП-Војводина.

„Жућкова левица“ се вратила на север – Партизан брани, Звезда би да понови историју

Звезда с јуниорима и без 10 чланова тима на Купу Кораћа: Корона нас је декласирала