Звезда претрпела шести узастопни пораз – укупно 19. у Евролиги

© Фото : КК Црвена звездаКК Црвена звезда на мечу против Басконије у 26. колу Евролиге
КК Црвена звезда на мечу против Басконије у 26. колу Евролиге - Sputnik Србија, 1920, 26.02.2021
Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању од Басконије 87:67 у 26. колу Евролиге.

Једини српски представник у елитном кошаркашком такмичењу претрпео је шести пораз заредом и само Химки има лошији однос победа и пораза.

После двадесет и шест одиграних утакмица црвено-бели имају скор од седам победа и 19 пораза, те је јасно да су било какве шансе за пласман међу осам најбољих одавно изгубљене.

Изабраници Дејана Радоњића и даље су десетковани, корона је „покосила“ многе кошаркаше, али и поред тога играчи који су изашли на паркет одиграли су исподпросечну утакмицу.

Шпанска екипа утакмицу је преломила у другој четвртину добивши овај период са 27:11. У наставку меча одржавали су двоцифрену предност и заслужено су дошли до четврте победе заредом у Евролиги.

Најефикаснији у пораженом тиму био је Џордан Лојд са 14 поена, док је победника предводио Јусуфа Фол са 20 поена и шест скокова.

Утакмица није добро кренула за Звезду и већ у првим минутима могло је да се види да се кошаркаши са Малог Калемегдана неће много наиграти.

Огњен Кузмић, као једини класичан центар у екипи, добио је два брза фаула што је значило да ће Јагодић-Куриџа морати да чува 220 центиметара високог Фола.

То је био велики мисмеч и екипа Душка Ивановића користила је предност коју има високи центар. Басконија је водила, а Звезда је преко Лојда успела да смањи и прву деоницу заврши са свега пет поена заостатка – 21:16.

Нису бриљирали црвено-бели, а у другој деоници игра им се потпуно распала. Тим из Баскије неутралисао је црвено-беле, уз то били су расположени, те су на полувремену имали 21 поен предности – 48:27.

Очекивао се одговор црвено-белих у трећој четвртини, међутим, није га баш било. Предност Басконије није расла, али се није ни топила, па је шпански представник са комфорних +18 ушао у последњу деоницу.

Тамо су рутински одржали разлику и на крају резултатом 87:67 дошли до тринаесте победе у Евролиги.

Звезда у наредном колу чека Бајерн, док ће Басконија угостити Олимпијакос.