Добра партија Бјелице – Сакраменто испустио немогуће и поклонио победу /видео/

© Фото : fiba.basketballНемања Бјелица
Немања Бјелица - Sputnik Србија, 1920, 01.03.2021
Кошаркаши Сакраменто Кингса изгубили су од Шарлот Хорнетса 127:126, а Немања Бјелица добро је искористио указано поверење тренера Лука Волтона.

Српски кошаркаш дуго није играо, разлог је био одлука тренера, међутим, у последње време добија све више минута и по навици користи их на квалитетан начин.

Бјелица је на терену провео 22 минута, био је готово непогрешив из игре (5/6), а утакмицу је завршио са 11 поена, два скока, асистенцијом и украденом лоптом.

Ипак, Сакраменто је испустио нешто што у професионалној кошарци не би смело да се догађа. Екипа Лука Волтона имала је +8 на 70 секунди до краја (123:115) и на све то Диерон Фокс је имао два слободна бацања.

Млади плејмејкер промашио је оба пенала, а Шарлот је у наредном нападу погодио тројку (123:118). Потом и Бегли јуниор није успео да реализује бацања, док је Тери Розир погодио сва три за свега -2, 123:121.

На 20 секунди до краја Фокс је успео да поентира за +4 и утисак је био да ће Сакраменто некако успети да ишчупа победу, али то се није десило.

Пи Џеј Вошингтон тројком је смањио на -1 (125:124), док је Бади Хилд у следећем поседу убацио свега једно бацање (126:124). Кингси су бранили напад, а херој Хорнетса био је Малик Монк који је на секунду до краја погодио уз фаул Холмса.

Искористио је додатно слободно бацање, чиме је донео предност Хорнетсима који су 70 секунди пре тога имали заостатак од осам поена. Сакраменто за једну секунду није успео да поентира и Шарлот је украо победу.

Кингси су били у сјајној ситуацији, +8 и два слободна бацања, али у завршници су пенале шутирали 1/6, уз то Шарлот је погађао неке невероватне шутеве и на крају смо добили један од највећих преокрета у последњих неколико година.

Најефикаснији у победничком тиму био је Вошингтон са 42 поена, Бол је убацио 24, Монк је додао 21, а Бриџис је имао 13.

Код Кингса Хилд је постигао 30 поена, Барнс 28, Бегли је имао 24 и 10 скокова, а Фокс 20 и 14 асистенција.

Хорнетси имају скор 16/17, а Кингси 13/21.