Нова катастрофа Партизана – без победе у АБА лиги два месеца!

© Фото : АБА / Партизан НИСКошаркаш Партизана Маркус Пејџ
Кошаркаш Партизана Маркус Пејџ - Sputnik Србија, 1920, 06.03.2021
Кошаркаши Партизана изгубили су после продужетка од Цибоне 90:87 у 20. колу АБА лиге, чиме су наставили катастрофалан низ у регионалном кошаркашком такмичењу претрпевши шести пораз заредом.

Партизан је последњи пут у АБА лиги славио против Сплита 3. јануара и од тог тренутка ређали су се порази – против Борца, Цедевите, Будућности, Игокее, Задра и сада Цибоне.

У завршници утакмице виђена је велика драма, Огњен Јарамаз на 14 секунди до краја убацио је оба слободна бацања за +3, 80:77, а у наредном нападу Накић је погодио тројку за изједначење 80:80.

Црно-белима је било остало девет секунди, лопта је отишла у руке Огњена Јарамаза који је промашио тројку и ушло се у продужетак.

Током додатних пет минута гости су од старта били у константној предности. Поготком Маркуса Пејџа на 60 секунди до краја резултат на семафору био је 86:84 за Цибону.

Уследила је драма у последњем минуту, Дангубић је закуцавањем смањио на -1 (86:87), а Цибона је са бацања повећала на +3. У наредном нападу Јарамаз је погодио једно бацање, гости су имали лопту и +2, али су је изгубили.

Партизан је одједном, на десет секунди до краја, имао напад за продужетак или победу, међутим, Рашон Томас направио је велику, почетничку, грешку и лопта је припала Цибосима, на свега четири секунде до краја. Ту је био крај и Партизан је претрпео пораз.

Најефикаснији у пораженом тиму био је Трифуновић са 20 поена, Томас је постигао 15, Јарамаз је имао 14, Дангубић 13, а Јанковић 12 поена.

Победника су предводили Пркачин и Накић са 23 поена, док је Планинић постигао 15.

Црно-бели добро су отворили утакмицу, после пет минута игре имали су предност од пет поена (14:9), али су одиграли веома лоше у завршници прве деонице, те су је на крају изгубили – 19:24.

Ни током друге четвртине није бриљирала екипа Саша Филиповског. Цибона је одржавала предност, у једном тренутку разлика је била и двоцифрена, али, за разлику од прве четвртине, овога пута Партизан је добро финиширао четвртину.

Млади Лазар Стефановић погодио је тројку уз звук сирене и црно-бели су на петнаестоминутну паузу отишли са пола коша заостатка – 36:37.

Ношени добром енергијом с краја друге четвртине, Партизан је одлично кренуо друго полувреме, те је поново преузео контролу над утакмицом.

Водили су црно-бели и са седам поена (57:50), међутим, екипа из Загреба смањила је заостатак и на резултат на семафору пред последњих десет минута био је 59:58.

Током четврте четвртине гледали смо „ролеркостер“, меч са пуно преокрета. Цибона је водила +5, па је Партизан у завршници имао све у својим рукама, али је екипа из Загреба поново успела да се врати.

Тројком Накића, иначе његовом седмом на утакмици, ушло се у продужетак у којем је такође било веома неизвесно на терену.

Тамо је Цибона била боља и заслужено је дошла до победе. Партизан има скор 7/12, Цибона 6/11.

Вујошевић за Спутњик: Цена причања истине у Србији је да после тога радиш у Румунији