Покушевски запушио уста критичарима и исписао историју НБА лиге! /видео/

© AP Photo / Garett FisbeckАлексеј Покушевски (позади) током утакмице против Мемфис Гризлиса
Алексеј Покушевски (позади) током утакмице против Мемфис Гризлиса - Sputnik Србија, 1920, 14.03.2021
Српски кошаркаш Алексеј Покушевски одиграо је најбољи меч у каријери забележивши дабл-дабл против Мемфис Гризлиса.

Покушевски је водио свој Оклахома Сити Тандер до победе над Мемфисом резултатом 128:122.

Деветнаестогодишњи Београђанин је забележио 23 поена (7/13 из игре), десет скокова, четири асистенције и по једну украдену лопту и блокаду.

На терену је провео чак 39 минута, те показао свом тренеру колико може да уради када добије праву прилику и запушио уста критичарима који су због нешто лошијих партија младог Србина говорили да он још није спреман за највиши ниво.

Алексеј је постао најмлађи играч у историји НБА лиге који је на једном мечу имао 20 или више поена, 10 или више скокова и 5 или више тројки.

Подсетимо, момак кога називају „једнорогом“ због атипичног стила игре за своју висину, је током сезоне послат у Развојну лигу због нешто лошијих партија у НБА.

Алексеј Покушевски - Sputnik Србија, 1920, 02.03.2021
Млада звезда српске кошарке за Спутњик: Излазимо на загревање и зове ме – Јокић!

Овај меч биће му изузетан подстрек за наставак сезоне, током којег би требало да константно добија минуте на паркету због лошег учинка Оклахоме и њиховог плана да развијају младе играче, чак и по цену победа.

Што се тиче утакмице Гризлиса и Тандера, код победника је бољи од Покушевског био само Шеј Гилџус-Александер са 30 поена, четири скока и пет асистенција, док се на другој страни истакао Џа Морент са 22 поена и седам проигравања саиграча.

Популарни Поку ће наредну прилику да поново заблиста имати у ноћи између уторка и среде, када Оклахома гостује Чикаго Булсима.