Звезда је поново декласирала Цибону

© Фото : АБА / КК Црвена звездаМарко Симоновић
Марко Симоновић - Sputnik Србија, 1920, 16.03.2021
Кошаркаши Црвене звезде су уписали убедљиву победу над Цибоном (85:63) у заосталом мечу 14. кола АБА лиге.

Црвено-бели су остварили 17. победу на 19 одиграних мечева и досад су претрпели свега два пораза, најмање у целом такмичењу.

Звезда је и у првом мечу у сезони против Цибоне убедљиво славила, са 28 поена разлике.

Екипа тренера Дејана Радоњића је своје амбиције показала већ у првој четвртини коју је решила у своју корист са 21:10.

У наставку су гости из Загреба успели да успоставе какву-такву равнотежу, али је разлика и на полувремену била двоцифрена – 13 поена.

Нешто спорији ритам је обележио трећу деоницу, а у последњој је београдска екипа додала убрзање и повећала дистанцу, те је рутински привела меч крају.

Најефикаснији у победничком тиму био је Џордан Лојд са 25 поена, од тога седам тројки, Марко Јагодић Куриџа је додао 14, а Ленгстол Хол 11 поена.

На другој страни је бољи од осталих био Роко Пркачин са 13 поена, а Игор Марић је додао 12.