Спектакл у Вашингтону - 253 поена у поразу најбољег тима лиге /видео/

© REUTERS / Geoff BurkeБил и Вестбрук
Бил и Вестбрук - Sputnik Србија, 1920, 19.03.2021
Кошаркаши Вашингтон Визардса су у невероватно узбудљивом мечу, у којем је постигнуто чак 253 поена, победили најбољи тим НБА лиге Јуту Џез резултатом 131:122 (31:20, 33:26, 36:36, 31:40).

Вашингтон је боље отворио утакмицу, решио је прву деоницу резултатом 31:20. Наставили су одлично и у другој четвртини, док је друго полувреме, тачније одлучујућа четвртфина припала Јути.

Бредли Бил и Расел Вестбрук су још једном имали своје вече, док је с друге стране у табору Џезера доминирао Донован Мичел који је убацио чак 42 поена, имао је четири скока и шест асистенција за скоро 39 минута.

Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 19.03.2021
Богдановићев рекорд сезоне на „упознавању“ са „српским једнорогом“ /видео/

Ипак, ни брутална партија искусног Мичела није била довољна Јути да учврсти лидерску позицију Западне конференције и дође до јубиларног 30. овосезонског тријумфа. Овако, стали су на 29 уз 11 пораза, али су и даље најбољи тим лиге, према учинку.

У лудом мечу са 253 постигнута поена, Вашингтон је предводио Бредли Бил са 43 поена, а имао је подршку Расела Вестбрука, који је уписао нови трипл-дабл. Он је бројао до 35 поена, имао је још 15 скокова и 13 успешних додавања ка саиграчима.

С друге стране, осим Мичела, у табору Јуте истакао се и Џо Инглс са 34 поена, пет скокова и две асистенције.