Маестрални Никола Јокић! /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiСрпски кошаркаш Никола Јокић
Српски кошаркаш Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 27.03.2021
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Њу Орлеанс Пеликансе 113:108, а српски кошаркаш Никола Јокић одиграо је још једну феноменалну партију у дресу франшизе из Колорада.

Јокић од почетка сезоне готово да није имао лошу партију, до сада је одиграо сваку утакмицу Нагетса и без сумње је главни кандидат да понесе награду за најкориснијег играча сезоне – МВП.

Центар репрезентације Србије био је најзаслужнији за преокрет Нагетса који су у четвртој четвртини имали и једанаест поена заостатка (100:89).

Ношени сјајним Јокићем, који је у последња три минута меча постигао седам поена, Денвер је успео да преокрене и слави након што је у претходном дуелу пре неколико дана поражен од Пеликанса.

Џокер је утакмицу са завршио са учинком од 37 поена, шест скокова, девет асистенција, две украдене лопте и једном блокадом, док је из игре шутирао невероватних 17/30 (ниједно слободно бацање за 41 минут колико је играо).

Јокић је на минут до краја погодио за 111:108, међутим, није напад тај који је донео Денверу победу, већ одбрана. Екипа Мајка Мелоуна играла је сјајно у дефанзиви, те у последња два минута Пелси нису успели да постигну кош.

Пелси су три пута имали напад за изједначење. Први пут је тројку промашио Брендон Инграм, други пут је Вил Бартон блокирао Александер-Вокера, док су у трећем наврату изгубили лопту.

Денвер је остварио важну победу, на овом сусрету нису играле новопридошлице Ерон Гордон и Џавејл Мекги, те ће бити још јачи у наставку сезоне када се ови искусни кошаркаши прикључе тиму.

Поред Јокића одличан меч одиграо је Портер јуниор са 25 поена, Мареј је имао 23 и 11 асистенција, док је Милсеп меч завршио са 16 поена и седам скокова.

Сјајну утакмицу код Пеликанса одиграо је Зајон Вилијамсон са 39 поена и 10 скокова, Бледсо је убацио 16, а подбацио је Инграм са само 13 поена и 5/17 из игре.

Денвер има скор 27/18, а Њу Орлеанс 19/25.

Претходне ноћи на терену видели смо и Богдана Богдановића у дресу Атланте Хокс. Бивши кошаркаш, између осталог, Партизана нашао се у стартној постави и одиграо је солидан меч.

Богдановић је на терену провео 21 минут и утакмицу је завршио са 11 поена и пет асистенција, уз одличних 5/9 из игре.

Хокси су од почетка имали контролу над дуелом, а бриљирао је крилни центар Џон Колинс који је на крају имао 38 поена и 12 скокова. Њега је сјајно разигравао плејмејкер Треј Јанг који је утакмицу завршио са 15 асистенција.

Хокси су наставили са добрим партијама откако се Богдановић вратио на терен, те сада имају скор 23/22 и деле пето место са Њујорк Никсима.

Вориорси, који дуже време играју без Стефа Карија, доживели су нови пораз и полако им измиче сигурно место у плеј-офу пошто имају 22 победе и 24 пораза.

Блам америчке легенде: „Гледао сам како Дивац игра за Хрватску“