Црвена звезда убедљиво поражена од Милана

© Фото : АБА лига / КК Црвена звездаКошаркаши Звезде
Кошаркаши Звезде - Sputnik Србија, 1920, 30.03.2021
Кошаркаши Црвене звезде изгубили су на домаћем терену од Арманија из Милана 93:72 у 32. колу Евролиге.

Изабраници Дејана Радоњића одиграли су један од најлошијих мечева у елитном кошаркашком такмичењу, те су претрпели 23. пораз у 32 одиграна меча.

Црвено-бели утакмицу су изгубили у првој четвртини када је Милано већ имао двоцифрену предност, а у трећој су потпуно изгубили конце. Предност Милана ишла је и преко 20 поена и до краја дуела није се постављало питање победника.

У четвртој четвртини Милано је само привео утакмицу крају уписао 20. победу у Евролиги.

Најефикаснији у победничком тиму био је Кевин Пантер са 23 поена, док су Шилдс и Лидеј убацили 14, а Хајнс 11. У тиму Звезде истакао се Џордан Лојд са 19 поена, као и Огњен Добрић са 14.

Једини српски представник у Евролиги у наредном колу чека Макаби, док Милано гостује Панатинаикосу.

Црвено-бели лоше су отворили утакмицу и већ после неколико минута Милано је имао двоцифрену предност. Исту су одржавали до краја деонице, те су гости водили 22:12 после десет минута меча.

Током друге деонице гледали смо кошаркашку клацкалицу, предност Милана константно се кретала између осам и 13 поена, те Звезда никако није успевала да ухвати прикључак.

На полувремену је Звезда имала заостатак од једанаест поена – 36:47.

У трећој деоници изабраници Дејана Радоњића потпуно су изгубили конце, предност екипе из града моде ишла је и преко 20 поена, те је утакмицу ту и преломљена.

На крају, Милано је рутински славио у Београду – 93:72.