Звезда се осветила „Поносу Израела“!

© Фото : КК Црвена звездаМарко Симоновић у дуелу са Антом Жижићем
Марко Симоновић у дуелу са Антом Жижићем - Sputnik Србија, 1920, 01.04.2021
Кошаркаши Црвене звезде савладали су Макаби из Тел Авива резултатом 76:64 у 33. колу Евролиге.

Звезда је остварила десету победу ове сезоне у елити, али се и даље налази на претпоследњем месту табеле са 23 пораза, док је Макаби испао из плеј-офа и уписао 18. неуспех.

Српски представник се, уједно, осветио Макабију за тесан пораз из првог меча ове сезоне одиграног у Израелу.

Црвено-бели су добро ишли у меч, за разлику од већине скорашњих евролигашких утакмица, и направили серију од 6:0.

Добру одбрану домаћина гости из Тел Авива сломили су тек после три и по минута, када су преко Жижића дошли до првих поена, а онда су серију продужили и повели.

У завршници прве деонице Макаби је заиграо знатно боље, казнио промашаје Звзде и дошао до предности после прве четвртине – 15:21.

​Предност гостију наставила је да расте и у другом кварталу, пре свега због добре игре у нападу екипе са изузетно потентним офанзивним арсеналом.

„Понос Израела“ је средином четвртине дошао до девет поена предности, а у том тренутку су се виделе прве назнаке боље игре црвено-белих.

После неколико изгубљених лопти на обе стране уследило је изузетно закуцавање Огњена Добрића, којим је продрмао дворану и подигао морал саиграчима.

Звезда је искористила тај налет и на крају првог полувремена имала само поен заостатка – 33:34.

​​Изабраници Дејана Радоњића су одмах по старту другог полувремена повели први пут још од уводних минута прве четвртине, након што је поентирао Ноко.

Одбрана је била на изузенто високом нивоу у овим тренуцима, па Израелци нису имали одговор и због тога је предност домаћина расла.

Неколико добих напада Давидовца одвело је црвено-беле на +9, а, што је најбитније, константност је и даље била ту.

Звезда је у другој и трећој четвртини примила 24 поена укупно, па је пред улазак у последњих десет минута било – 53:45.

​Последњу деоницу је поенима отворио Лојд, али је уследио моменталан одговор Дорсија.

Макаби је имао неколико прилика да се додатно приближи ривалу, али их није искористио, па је уследила казна преко Давидовца, који је постигао другу тројку.

Звезди је од тог тренутка, када су дошли до +10, одговарао миран ритам, а исти су управо и добили.

Добром, трезвеном игром црвено-бели су чували високу предност и на крају решили питање победника без много драме.

​Најбољи у победничком саставу био је Лојд са 21 поеном, седам скокова и четири асистенције. Добрић је имао 13, Давидовац 11, а Ноко десет поена, уз 11 скокова.

На другој страни двоцифрени су били Дорси са 14, Брајант са 12 и Жижић са десет поена.

У свом наредном мечу Макаби дочекује Асвел, док Звезда 8. априла гостује Алби у Берлину, чиме ће окончати сезону у Евролиги.

Србију је напустио на мала врата, а сада свој простаклук брани – Србијом?!

Американцу су одбројани дани у Москви: Када српски кум каже крај – онда је то крај!

Дабовићева иде у Тирану: Остварила сам сан /фото/