Јокић дириговао нападом екипе – Денвер је незаустављив! /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiСрпски кошаркаш Никола Јокић против Орланда
Српски кошаркаш Никола Јокић против Орланда - Sputnik Србија, 1920, 05.04.2021
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Орландо Меџик 119:109, а српски кошаркаш Никола Јокић одиграо је још једну сјајну утакмицу у дресу франшизе из Колорада.

Нагетси играју сјајну кошарку откако је у екипу дошао Ерон Гордон, те у последњих пет мечева не знају за пораз и тренутно су на четвртом месту на Западу са скором 31/18.

Јокић је коначно добио више оружја у нападу, па је, у овом периоду од пет узастопних тријумфа, и његова нападачка продукција нешто опала, што нужно није лоше јер екипа побеђује.

Центар репрезентације Србије у победи над Орландом није имао вече са 30 или више поена, али је зато чак 16 пута асистирао саиграчима и уз 17 поена имао је и девет скокова.

Јокић није форсирао, из игре је шутирао 5/11, са линије за слободна бацања 7/9, а саиграчи су били ти које је хранио лоптама.

Најефикаснији био је управо Ерон Гордон са 24 поена, пратио га је Џамал Мареј са 22, Мајкл Портер јуниор убацио је 20, а добар меч одиграо је и Вил Бартон са 15 поена.

Ово је ретко био случај на старту такмичарске године, Денвер се због тога и мучио јер Јокић није имао адекватну подршку, те се доста пута дешавало да убаци 30 поена, а да екипа изгуби.

Тако је рецимо у поразу од Сакраменто Кингса остварио рекорд каријере постигавши 50 поена, али то није било важно јер је Денвер изашао као губитник из тог дуела.

Сада је слика потпуно другачија, Јокић у последњих пет мечева бележи 21 поен, што је за шест мање од просека, али екипа има 5/0 и ближи се Клиперсима, Сансима и Џезу који су на врху Запада.

Када је реч о утакмици против Орланда, Нагетси су је преломили у трећој и четвртој четвртини, након слабог првог полувремена које су изгубили 65:47.

У трећој деоници потпуно су неутралисали предност противника, у четвртој су преузели контролу над утакмицом и на крају су славили 119:109.

Најефикаснији код Меџика били су Окики и Рос са 19 поена, Енис је убацио 17, а Картер и Хемптон по 16 поена.

Денвер – Орландо 119:109

Рођена на Кипру, славу стиче у Америци, али бира Србију: „Нисам се двоумила, знала сам свој циљ“