Московска „армија“ је незаустављива – крај за Србе из Истанбула! /видео/

© Sputnik / Михаил Сербин / Уђи у базу фотографијаКошаркаши ЦСКА из Москве пред дуел са Фенербахчеом у Евролиги
Кошаркаши ЦСКА из Москве пред дуел са Фенербахчеом у Евролиги - Sputnik Србија, 1920, 28.04.2021
Кошаркаши ЦСКА из Москве пласирали су се на Фајнал-фор Евролиге тријумфом од 3-0 против Фенербахчеа, који води Игор Кокошков, а за који наступа Марко Гудурић.

После две рутинске победе у Москви, Армејци су направили брејк у Истанбулу (85:68) у првом мечу и максималним резултатом однели победу у серији.

Сезона у Евролиги се за селектора Србије Кокошкова, који због короне поново није био уз тим, и репрезентативца Гудурића овим поразом завршила, па им преостаје борба за титулу у домаћем првенству.

ЦСКА је победом постао први учесник Фајнал-фора у Келну, пошто ниједна друга серија још није готова. Реал води против Ефеса 2-1, Барселона против Зенита 2-1, а Олимпија Милано против Бајерна 2-0.

​Прва четвртина утакмице говорила је све, само не да ће ово бити лак посао за изабранике Димитриса Итудиса, ученика чувеног Жељка Обрадовића.

Фенербахче је одлично почео меч на обе стране терена, па је због тога имао предност од 24:17 после првих десет минута.

​Добра игра Фенера пренела се и у другу деоницу, када је било максималних +10, али је од тог тренутка за домаћина све кренуло низводно.

Уследила је велика серија Московљана, који су на полувреме отишли са пет поена предности (39:44).

​Тај налет ЦСКА се испоставио само као најава онога што је следило у другом полувремену, нечега чему се нико од навијача турског клуба није надао.

Гости су трећу деоницу отворили серијом 14:0, а Фенер није имао одговор за противника ни у нападу ни у одбрани.

Игра изабраника Игора Кокошкова се потпуно распала, па је на крају треће четвртине било огромних +21 (50:71).

Армејци су до краја меча одрадили посао и серију мирно привели крају.

​Московљане су предводили феноменални Ифе Лундберг са 22 поена, седам скокова, пет асистенција и четири украдене лопте и Вил Клајбурн са 34 поена и седам ухваћених лопти.

Нандо Де Коло је био најбољи у пораженом саставу са 22 поена и три асистенције, док је једини преостали двоцифрени био Марко Гудурић са десет поена и три скока.