Мицов је имао 0 поена, али је партизановце из Минхена послао кући /видео/

© Sputnik / Владимир Песня / Уђи у базу фотографијаТренер Бајерна, Андреа Тринкијери
Тренер Бајерна, Андреа Тринкијери - Sputnik Србија, 1920, 04.05.2021
Кошаркаши Бајерна из Минхена, које предводе бивши чланови Партизана Владимир Лучић и Андреа Тринкијери, нису успели да се пласирају на Фајнал-фор Евролиге после пораза од Олимпије Милано, за коју наступа Владимир Мицов.
Популарни Армани, за које наступа бивши српски репрезентативац Владимир Мицов, је на домаћем терену савладао Баварце резултатом 92:89, у петом мечу четвртфиналне серије.
Италијански представник је тиме изборио пласман међу најбоље четири екипе, међу којима су засад још и Ефес и ЦСКА, које ће се за титулу Евролиге борити у Келну.
Бајерн је умало дошао до невероватног преокрета у последњем минуту утакмице, током којег је надокнадио скоро па двоцифрену предност, али на крају није успео да дође до чуда.
Бајерн се добро држао практично само током прве четвртине, у којој су једно време и водили.
Већ на почетку друге деонице Армани је направио осетну разлику у игри и резултату, па убрзо дошао до двоцифрене предности, са којом је отишао на полувреме (50:40).
​Трећа четвртина била је кључна за госте из Немачке, који, ипак, нису успели да адекватно одговоре, па је предност домаћина додатно порасла, све до +17 у једном тренутку.
Меч је на око минут и по до краја био практично готов, пошто је Армани имао предност од 12 поена, али се умало десило чудо.
Тројка Лучића, па пет поена Рејнолдса су уз две изгубљене лопте Шилдса за само неколико секунди донеле Бајерну прилику да дође до победе.
На крају је лопта завршила у рукама Пола Ципсера, који је промашио шут из велике даљине за продужетак.
Мицов је меч завршио без постигнутог поена и уз само два шута из игре, а победи је највише допринео Шавон Шилдс, који је имао 34 поена, пет скокова и две украдене лопте.
Двоцифрени су били и Кајл Хајнс са 12 поена, седам скокова и две блокаде и Малколм Дилејни са 16 поена.
Иако је Лучић претходно носио своју екипу до повратка после 0-2 у серији, последње вечери није одиграо како се од њега очекивало, па је меч завршио са осам поена и по три скока и асистенције.
Код гостију се највише истакао Џејлен Рејнолдс са 19 поена. Вејд Болвин је постигао 17, а Џахуан Џонсон 14 поена.
​► Турци се одбранили од чудесног Реала – Мицић на Фајнал-фору Евролиге!